Експериментальний бренд одягу Vollebak виготовив прототип куртки з 250 000 шматочків американського горіха, вирізаних лазером. Виробник створив дерев’яну куртку, щоб показати, що дерево може бути придатним матеріалом для виготовлення одягу.
«Деревина – один із найпоширеніших будівельних матеріалів на планеті, і так було з самого початку існування людства, – каже співзасновник Vollebak Нік Тідболл. – Тридцять відсотків усіх будівель у світі зроблені з дерева, тому для мене це матеріал, який варто дослідити для швейної промисловості».
Коробчаста на вигляд куртка була виготовлена з аркушів американського горіха товщиною 0,5 міліметра, які були розрізані лазером на приблизно 250 000 блоків.
Ці блоки були наклеєні на ткане бавовняне саржеве полотно, а потім з’єднані між собою за допомогою 60 швів.
«Я вірю, що з часом це стане дуже життєздатним матеріалом, і ми зацікавлені в тому, щоб дослідити, як ми можемо зробити це в Vollebak» – каже Нік Тідболл.
Виготовлена на фабриці в Італії, куртка є прототипом, і Vollebak планує запустити її у комерційний продаж приблизно через два роки.
«Спочатку нам потрібно провести ще багато експериментів», – каже власник.
Дерев’яна куртка є останнім предметом одягу з експериментальних матеріалів компанії Vollebak. Раніше бренд випустив майже незнищенну куртку з Dyneema – волокна, яке в 15 разів міцніше за сталь, куртку, що вбиває віруси, сплетену з міді.
Джерело: dezeen.com