вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Чотириногий робот для відтворення лісів

Роботи і штучний інтелект беруть на себе дедалі більше рутинної важкої роботи. Єдине, що їм поки не вдається – це задання, які потребують гнучкості. Зберегти всі переваги та подолати недоліки має незвичайний посадковий робот, концепцію якого розробила шведська дизайнерка Анна-Карін Бергквіст (Anna-Karin Bergkvist).

Концепт доволі схожий на відомих собакоподібних роботів Boston Dynamics, що дає йому певні переваги. Зокрема, ноги дозволяють роботу орієнтуватись на місцевості, завдаючи найменшої шкоди землі. Загалом – це автономний посадковий робот, призначений для масового відтворення лісів на великих ділянках суцільних рубок. Проте, робот водночас достатньо малий і гнучкий, аби мати можливість ходити між деревами. Тож він зможе працювати й там, де суцільні рубки не виконувались. Невеликий розмір також завдає менше шкоди ґрунту та полегшує транспортування.

Для безпосередньої роботи машина має посадкову руку з радіусом дії 2 метри в усіх напрямках, що дозволяє йому висаджувати саджанці навколо себе на відстані, достатній для вільного зростання дерев. Підготовка ґрунту виконується шляхом попередньої обробки ділянки парою високої температури, аби тимчасово знищити конкурентну рослинність, не пошкоджуючи ґрунт копанням. Для визначення місця висадки використовується георадар.

Картриджі з розсадою зберігаються на завантажувальній станції на задній частині робота, де в одній партії може розмістись одразу 320 рослин. Саджанці по одному подаються до передньої частини робота і завантажуються в револьверний картридж на посадковій голові, розрахований на вісім рослин. За допомогою металевого стрижня в землі робиться отвір, в який опускається розсада. Саджанець висаджується в ґрунт зі спеціальним захисним бар’єром із біорозкладаного пластику – це дозволяє вберегти молоді рослини від ураження комахами та шкідниками.

Після того, як усі саджанці у картриджі були висаджені в зоні, до якої може дістати рука, вона втягується, щоб набрати нову партію розсади. В той самий час робот може переміщатись в іншу зону та продовжувати процес лісовідновлення, доки всі саджанці на вантажній рампі не потраплять у ґрунт.

За новим завантаженням розсади, а також дозаправлення водою й паливом – у повністю автоматичному режимі – робот повертається до трейлера, в якому його транспортують до місця роботи.

Джерело: tuvie.com

ВСІ НОВИНИ