вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Continental та Land Life розробляють лісопосадкового робота

Всесвітньо відомий німецький виробник шин та автомобільних компонентів Continental та Land Life спільно розробляють робота для висаджування дерев. Машина поєднує в собі автомобільні ноу-хау Continental та досвід компанії Land Life у відновленні лісів. Очікується, що майбутній робот допоможе якісно та автономно відновлювати природу в усьому світі.

Робот для висаджування дерев від Continental та Land Life керується дистанційно, без зусиль пересувається по складній місцевості і може висаджувати 60 нових дерев на годину, роблячи одну ямку на хвилину.

Це робить його особливо ефективним і стійким рішенням для відновлення лісів у регіонах, що постраждали від забруднення навколишнього середовища.

Land Life є світовим лідером на ринку рішень з ренатуралізації та лісовідновлення, що базується в Нідерландах. Continental, з іншого боку, розробляє автоматичний модуль для посіву насіннєвих кульок. Роботизований транспортний засіб німецького виробника Stella Engineering, який вже доступний на ринку, слугує автоматизованою рушійною одиницею, яка перевозить робота.

«Ми адаптували робота до нашої перевіреної, надійної автомобільної технології, щоб він міг працювати в автоматизованому та безпечному режимі навіть на пересіченій місцевості. Наша співпраця, безумовно, принесе користь навколишньому середовищу» – говорить Мартін Петчер, керівник бізнес-центру GreenTech на Continental.

«Наша співпраця з CES сприятиме зміцненню біорізноманіття та розширенню природних екосистем.

Посівний робот має багато переваг над традиційними методами посіву та посадки. Наприклад, він покладається на інноваційний, повністю автоматичний метод прямого посіву. В основі автоматизованої сівалки лежить модуль сівби та висіву. І ось як це працює: спочатку видаляються бур’яни і трава, що покривають ґрунт. Потім робот висвердлює отвір оптимальної глибини та ширини для ґрунту та дерева. За допомогою стисненого повітря в просвердлений отвір опускається кулька з насінням, а попередньо висвердлений ґрунт висипається назад на насіння. Весь процес займає менш як хвилину.

Проєкти з лісовідновлення в географічно різних регіонах світу вимагають універсального рішення. Таке рішення повинно без зусиль висівати місцеве насіння різних форм і розмірів, маневруючи при цьому по кардинально різній місцевості, включаючи кам’янисті і піщані зони, екстремальні нахили і гострі схили, а також слизькі поверхні, вкриті гілками і сміттям. Сівалка з електричним приводом повинна гарантувати високоякісний точний посів і слідувати заздалегідь визначеному плану посіву. Інноваційна технологія забезпечує оптимальне загортання насіння. Робот розроблений для надійної та міцної роботи в складних умовах і здатний впоратися з різними ґрунтовими умовами, сильними погодними умовами, пилом та екстремальними коливаннями температури. Це дозволяє швидко та ефективно відновлювати великі площі деградованого ґрунту.

Робот для висаджування дерев – це наступний крок на шляху до екологічно свідомого догляду за життєво важливими екосистемами.

Згідно з моніторинговим звітом Інституту світових ресурсів (WRI), глобальні втрати лісів у 2023 році зросли на 24 відсотки: з 22,8 мільйона гектарів у 2022 році до 28,3 мільйона гектарів у 2023 році. Особливо серйозною є втрата тропічних дощових лісів. Загалом у 2023 році зникло близько 37 000 квадратних кілометрів (3,7 мільйона гектарів) – площа лісів набагато більша за Бельгію. За даними WRI, за останні два десятиліття світ втрачав від трьох до чотирьох мільйонів гектарів тропічних лісів на рік. Території зрілих тропічних лісів є особливо важливими для біорізноманіття, зберігання вуглецю та регулювання регіональних і місцевих кліматичних впливів.

Зважаючи на серйозні наслідки зміни клімату, лісові пожежі, а також постійну вирубку лісів, відновлення екосистем є як ніколи актуальним. Однак звичайні методи лісовідновлення часто непрактичні, особливо у важкодоступній місцевості. Потрібні більш просунуті рішення. Саме тут посівний робот пропонує нові можливості для відновлення життєво важливих популяцій дерев, захищаючи таким чином клімат і біорізноманіття.

Джерело: continental.com

ВСІ НОВИНИ