В Міжнародному аеропорту Портленда (США) розпочалося будівництво нового терміналу за дизайном студії ZGF. Головною принадою проєкт, який мають завершити до 2025 року, стане решітчатий дах сформований з 760 тисяч метрів дерев’яних планок.
Керівники аеропорту мали бажання врешті решт створити цільний простір після 70 років ремонтів і добудов. Таким чином народилася ідея єдиного термінала з хвилеподібним дахом із масиву дерева, природним дизайном, інтер’єрним озелененням, природним освітленням і натуральними матеріалами.
«Потрапивши всередину терміналу, пасажири почуватимуться так, неначе гуляють у лісі. Вид на злітну смугу, денне світло, зелені насадження та артоб’єкти із зображеннями природних багатств регіону будуть супроводжувати пасажирів усюди», – кажуть архітектори ZGF.
На створення дизайну даху авторів надихнули місцеві традиції ткацтва. Деревину придбали також безпосередньо в регіоні зі сталих насаджень, на що витратили 125 мільйонів доларів. Дах накриває площу близько 36,5 тисяч квадратних метрів. Характерні хвилі виконані з клеєного бруса, а мансардні вікна пропускають світло через дерев’яні решітки, справляючи враження сонячних променів, що просочуються через крони дерев.
Попри велику кількість дерева в структурі, приміщення термінала також здатне витримати сейсмічну активність. Дах і стіни можуть зсуватись на 60 сантиметрів у будь-який бік, завдяки навісній «фіранковій» системі стін, зменшуючи потенційні руйнування від землетрусів. Водночас пасивні системи охолодження та обігріву, наявність денного світла стануть гарантією «виживання» будівлі в разі відключення електрики.
На додаток, передбачена проєктом система електропостачання на 95% буде забезпечена на основі не викопних енергоносіїв. І хоч протягом наступного десятиліття очікується збільшення пасажиропотоку, споживання води має зменшуватись, адже для непитних потреб будуть використовувати рециркульовану воду.
Джерело: archinect.com