Керівники громадських об’єднань деревообробної промисловості направили звернення до голови Комітету з питань економічного розвитку Наталухи Д.А., голови Комітету екологічної політики та природокористування Бондаренко О.В., а також голови Комітету з питань аграрної та земельної політики Сольського М.Т. щодо формування законодавчої бази для створення умов розвитку деревообробної промисловості України.
Під документом підписалися президент асоціації «Меблідеревпром» Юрій Медведєв, голова громадського союзу «Асоціація деревообробників Закарпаття» Олександр Мунтянов, голова громадської організації «Асоціація деревообробників і лісозаготівельників Львівщини» Микола Когут, голова ГО «Асоціація деревообробників Поділля» Олександр Бацюра, керівник ЕТС «УТЕС- СИСТЕМ» Данило Маландій.
У тексті звернення автори нагадують, що члени асоціацій, що підписали листа – це українські підприємства, які займаються переважно глибокою переробкою деревини і щорічно використовують більше половини заготовленої в Україні сировини. Вони закликають владу врахувати інтереси вітчизняних виробників і створити в країні законодавчу базу і прозорі, зрозумілі правила торгівлі деревиною.
Учасники асоціацій у складі робочої групи при Держлісагентстві підготували проект закону «Про ринок деревини», в якому виклали своє бачення того, як повинен регулюватися цей ринок в Україні, щоб у першу чергу забезпечувати потреби вітчизняних підприємств. Спираючись на європейський досвід, в документі запропонували три формати торгівлі сировиною: оферта, аукціонні торги та роздрібна торгівля. У ньому також пропонують закріпити принцип конкурентності – вивести деревообробні потужності зі складу держлісгоспів та зобов’язати їх закуповувати деревину на загальних підставах.
У своєму зверненні учасники профільних асоціацій вказують, що внесений депутатами альтернативний законопроект 4197-1 від 26.10.2020 містить ряд порушень. Зокрема, він суперечить нормам Господарського кодексу, містить положення, які носять рекомендаційний характер, має відсилання до постанов Кабінету міністрів, які доведеться приймати в майбутньому, чим створює велику невизначеність правил роботи.
Автори звернення закликають розпочати публічні дискусії щодо законопроекту «Про ринок деревини» в комітетах Верховної Ради і залучити до обговорення представників реального бізнесу – великих вітчизняних деревообробних підприємств.
Повний текст документа: obozrevatel.com