Популярність деревини як будівельного матеріалу у найближчі роки буде зростати, вважають автори Construction Week Online.
Традиційно дерев’яні споруди були обмежені по висоті через структурні проблеми. Нещодавні поновлення будівельних норм і правил змінюють ці вимоги по всьому світу.
Міжнародний будівельний кодекс США тепер дозволяє зведення дерев’яних будинків до 18 поверхів. У Канаді такі споруди можуть досягати 12 поверхів. Враховуючи те, що таких змін зазнають два найбільших світових ринки, скоро й інші країни наслідуватимуть їх приклад.
Крім того, дедалі більшої популярності набуває модульне і збірне будівництво. За прогнозами галузевих експертів, до 2023 року цей ринок буде коштувати 157 мільярдів доларів.
Завдяки своїй універсальності деревина стає невід’ємною частиною галузі збірного будівництва. Незважаючи на те, що технологіям заводського виготовлення не вистачає гнучкості, вони допомагають знизити витрати і зменшити обмеження по графіку, дозволяючи компаніям робити більше за менший час.
Брак води – величезна проблема в усьому світі. Менше 1% води на планеті безпечні для пиття, і будівельна промисловість використовує її величезну кількість. Його використання багато в чому залежить від типу матеріалів, обраних для проекту.
Хоча виробництво сталі за останні кілька десятиліть стало більш екологічним, деревина є відновлюваною. В цілому вона вимагає менше води, що допомагає зменшити її дефіцит. Вона також виробляє менше парникових газів, ніж інші варіанти будівельних матеріалів.
Біофільні елементи дизайну – ті, що включають більше природного світла, води і рослинності в приміщеннях, – стають неймовірно популярними. Це пов’язано з їх позитивною дією, що допомагає знизити стрес, поліпшити настрій і когнітивні функції і навіть підвищити творчий потенціал.
Оскільки такі речі, як екологічність і біофільний дизайн, знаходяться в центрі уваги, такий природний матеріал як деревина буде продовжувати набирати популярність у найближчі роки.
Джерело: constructionweekonline.com