ДП «Ліси України» провело підсумкову річну конференцію та підбило підсумки для галузі. Про це відомство повідомило на своїй Facebook сторінці. Зокрема, відзначили найбільшу за останні роки висадку лісів, майже 400 млн грн на нову протипожежну техніку, понад 1 млрд грн на ЗСУ та 800 млн грн на соціальну підтримку.
ДП «Ліси України» вперше підбиває попередні підсумки року у форматі конференції за участі народних депутатів, представників Міндовкілля, Мінекономіки, Міноборони, ДСНС, провідних екологів, представників місцевого самоврядування.
Зокрема, генеральний директор компанії Юрій Болоховець відзначив:
– Цього року вдалося уберегти українські лісі від повторення масштабних пожеж 2020 року, попри відсутність опадів, аномальну спеку, замінування та постійні повітряні атаки площа пожеж у рази менше, ніж у середньому в 2015-2020 роках.
– Завдяки прибутковий роботі майже 400 млн грн інвестовано у мобільну сучасну техніку для швидкого реагування на загоряння.
– Висаджена рекордна кількість сіянців нових дерев, заліснюємо всі вільні площі. Якщо громади передаватимуть території, зможемо висаджувати в рази більше.
– Відкрито 7 потужних сучасних насіннєвих центрів – весною та восени маємо дуже обмежений час для висадки, тому збільшую виробництво сіянців із закритою кореневою системою, які можна висаджувати чи не увесь рік.
– Як і провідні європейські лісові компанії, «Ліси України» більше не займаються переробкою – це нерентабельно. Проте дохід підприємства не зменшився.
– Найбільший виклик наступних років – відмова від суцільних та перехід виключно на вибіркові рубки в Карпатах. Потрібні дороги, нова техніка, перенавчання людей.
– У рамках існуючих екологічних вимог можливо збільшити заготівлю до 20 млн кубічних метрів деревини на рік. Ми над цим працюємо.
– Дефіцит робітників буде лише загострюватися
– закупівля техніки для механізованої заготівлі одна з ключових задач наступного року.
– Допомога ЗСУ складає понад 1 млрд грн, підприємство збільшує обсяги підтримки військових. Бригади на фронті це відчувають.
Виконавчий директор Ігор Лицур відзначив:
– Лісова галузь України проходить той шлях, який ще 25 років тому пройшли країни Балтії та Східної Європи.
– У компанії є чітка стратегія розвитку. Наступний етап – корпоратизація.
– Сучасна компанія європейського рівня – це не лише процеси управління, технології, техніка, але й компетентні та ініціативні працівники.
– Цього року компанія сплатить майже 9 млрд грн податків. Наступного – майже 10 млрд грн. Реорганізація, яка відбувається у компанії, не вплине на місцеві податки, які отримують громади.
Директор департаменту інвестицій Віктор Бусько повідомив:
– Щорічний об’єм інвестицій ДП «Ліси України» приблизно 2 млрд грн.
– У 2024 році ми найбільше інвестували у селекційно-насіннєві центри, у 2025 році понад 600 млн грн плануємо витратити на лісогосподарську техніку та обладнання для механізованої заготівлі.
Директор департаменту IT-технологій Андрій Вороний:
– Пріоритетний напрям наступного року – ERP-система, яка дозволить автоматизувати та стандартизувати управління бізнес-процесами, отримувати достовірну та своєчасну інформацію.
Джерело: facebook.com/ForestsOfUkraine