Перший прототип машини для автоматизації саджання лісу – ForestBot – був побудований венесуельським бізнесменом Марчелло Гімарешем. На своїй фермі Mahogany Roraima він займався висадкою африканського червоного дерева. Після кількох випробувань і публікацій у соціальних мережах, винахідник почав отримувати численні пропозиції про співпрацю.
На відміну від інших посадкових машин, ForestBot має телескопічну гусеницю, тож насадка, що вставляє саджанець у ґрунт, залишатися нерухомою в землі під час руху машини. Цей механізм запобігає «гулянню» насадки по ґрунту, що в інших машинах, як правило, призводить до виходу з ладу насадки для саджанців і вимагає подальшого ручного регулювання. Саме ця відмінність має зробити машину напрочуд ефективною, стверджує винахідник.
У своєму нинішньому форматі машина може використовуватися в будь-якому кліматі, «навіть у пустелі», каже Гімареш. Він вважає, що машину також можна застосовувати для посадки попередньо пророщених саджанців цукрової тростини – діяльності, яка досі виконується переважно вручну.
Гімареш профінансував розробку проекту за рахунок доходів власної компанії Mahogany Roraima. Для виробництва та продажу ForestBot він відкрив нову компанію Autonomus Agro Machines. Виробник уже планує вийти на ринок з агресивною позицією, з вартістю машини значно нижчою, ніж у конкурентів. Спочатку ForestBot працюватиме на дизельному паливі, але підприємець вже планує розробляти електричні та повністю автономні машини.
У тестовому режимі ForestBot уже використовується в деяких компаніях паперово-целюлозного сектору, таких як Suzano та Eldorado. Саме для цього ринку характерна гостра нестача робочої сили на відновлення ресурсів і сировини.
Бізнесмен у захваті від потенціалу свої машини, враховуючи кліматичні зобов’язання Бразилії, які передбачають відновлення 12 мільйонів гектарів лісу. У компаніях, які пройшли навчання, посадка 900 дерев на півгектара зазвичай виконується дев’ятьма працівниками протягом години. За підрахунками Гімареша, лише для того, щоб відновити площі лісу, які були вирубані, необхідно висадити 7 мільярдів дерев, що потребуватиме набагато більшого контингенту робочої сили, ніж той, який лісовому сектору вдається утримувати в своїх лавах сьогодні.
Винахід ForestBot – це лише перший крок Гімареша. Підприємець, який має освіту в галузі інформаційних технологій, також працює над програмним забезпеченням, яке збирає всю можливу інформацію про лісогосподарські проекти, від насіння до управління лісом, проходячи через дані про висаджені види, внесення води та добрив, реєстрацію робочих матерів, використання захисного обладнання та географічну прив’язку.
Джерело: iplantforest.com