Коли ви вперше думаєте про робота, ваш мозок, ймовірно, уявляє собі те, що ми бачимо у фантастичних фільмах – металеву коробчату машину. Але чи чули ви коли-небудь про м’якого робота? На ідею вчених надихнула сама матінка-природа. Це дещо справді дивовижне, засноване на одному з найцікавіших «дизайнів» матінки-природи.
М’який робот – це гнучка структура, яка може адаптувати свою форму відповідно до завдання або середовища. М’які роботи виготовляються з гнучких матеріалів, таких як силікон, гума або гель, які можуть згинатися, скручуватися і деформуватися подібно до живих організмів. Саме у цій галузі з’явилася ця приголомшлива інновація – робот, що саджає насіння лісу.
Ідею цього рішення подала рослина еродія, яка має незвичне насіння, що згортається і віддаляється від основної рослини, а потім імплантується у ґрунт подібно до гвинта. Отже, вчені розробили конструкцію робота-самосіву, який виводить імплантацію на новий рівень. Таких маленьких дерев’яних роботів скидають з літаків чи дронів, що дає змогу заліснювати великі та важкодоступні території. Ця тактика особливо корисна на територіях, спустошених лісовими пожежами.
Звучить досить просто, але, на жаль, цей дизайн не завжди спрацьовує. Насіння може бути легко змите, уражене грибком або навіть з’їдене твариною. Щоб покращити показники успішності, вчені з лабораторії Morphing Matter Lab виявили, що, можна додати до котушки друге і третє плече, аби насінина майже завжди приземлялася в ідеальному положенні для того, щоб заглибитися в ґрунт. Ця конструкція в п’ять разів ефективніша за природну, і вчені також придумали, як підвищити успішність насіння, додавши до нього грибкові властивості, добрива тощо.
Ці симпатичні самозаглиблювані роботи не лише біологічно розкладаються, але й можуть бути налаштовані відповідно до різних типів насіння рослин та місцевості.
Джерело: goodness-exchange.com