вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Манго – новий конкурент для дуба

Світові виробники меблів нерідко пасуть задніх у питаннях сталості джерел деревини – вони часто віддають перевагу радше дизайну, аніж турботі про відновлюваність природних ресурсів. Це ще одна причина, чому останнім часом починає привертати увагу деревина манго.

Мангова деревина, на відміну від виробів зі звичних поширених твердих порід, коштує дешевше. Та водночас, вона добре переносить зношування і «старіння» – аж ніяк не гірше за дорогий дубовий стіл, наприклад. Технічно деревину манго відносять до твердих порід, завдяки високій щільності і густій зернистості. Цей матеріал достатньо твердий, аби слугувати ніжками стільців або важких столів, але водночас достатньо м’який, аби бути легким в обробці без якихось специфічних інструментів. Тож, в цілому манго може сміливо претендувати на роль заміни для дуба чи клена.

Необроблена деревина манго ззовні під корою має темно-коричневий колір. В розрізі колоди дещо світліші, золотаво-коричневі. Після обробки мангова деревина набуває світло-коричневого кольору з нерівними лінійними патернами та темними плямами. Якщо обробляти її прозорими лаками чи восками, вона буде злегка темнішою за дуб.

Якщо трапляється колода, у якій волокна щільно переплетені, вона може «відстрелити» під час обробки на верстаті чи з’їхати на пилорамі. Через високий вміст кремнезему, що в цілому властиво тропічним деревам, пилки можуть швидко затупитися або деформуватись. Проте загалом деревина манго доволі добре піддається обробці, тож підходить для фігурних і різьблених меблів. Вона також стійка до впливу води, тож її часто обирають для вуличних меблів чи підлоги.

Ще один великий бал на користь манго – це його сталість і відновлюваність як сировини. Мангові ферми зараз можна віднайти у багатьох куточках світу: Австралії, Мексиці, Бразилії, країнах Південної Азії. Ці дерева доволі швидко ростуть і досягають зрілості за 10-15 років. Водночас по мірі зростання, дерева дають менше врожаю та розростаються, що ускладнює збирання плодів. Тож фермери регулярно їх зрізають, зразу замінюючи молодими.

Деревину манго отримують з однойменного дерева, відомого своїми соковитими солодкими плодами. Цей вид відносять до сімейства Anacardiaceae, яке також включає дерева фісташки, кеш’ю і деякі види отруйних плющів. Дерево манго є вічнозеленим і росте зазвичай на 15-18 метрів у висоту.

Джерело: woodzon.com

ВСІ НОВИНИ