вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Найбільші виробники обладнання створили єдиний стандарт інтерфейсу

Сім найбільших світових виробників деревообробного обладнання – BIESSE, BÜRKLE, HOMAG, IMA SCHELLING, SCM, WEBER та WEINIG – створили єдиний стандартний інтерфейс. Він дозволить легко об’єднувати всі верстати цих брендів – машина до машини та машини до програми керування виробництвом. Це означає, що меблевим фабрикам більше не знадобиться витрачати кошти на розробку власного програмного забезпечення – керування всім обладнанням можна легко налаштувати без нього.

Проєкт отримав назву izy, що співзвучно з англійським «easy» (легко) – це підкреслює можливість легкого розв’язання проблеми об’єднання усіх верстатів у систему. На розробку такого стандартизованого інтерфейсу компаніям знадобилося три роки.

Izy має відкриту платформу з уніфікованою архітектурою обміну даними. Вона організує комунікацію на рівні машина-машина та передає виробничу інформацію до загальної системи керування. Програмне рішення створювали у співпраці з Umati (Universal Machine Technology Interface – Універсальний інтерфейс машинних технологій), що дозволило максимально уніфікувати інтерфейс.

Система izy дозволяє просто у цеху з’єднувати між собою усі рішення: розкрій, крайкування, ЧПУ-верстати, свердління, фінішна обробка, пакування тощо. Це означає, що, наприклад, під’єднати профілювальний верстат WEINIG до обробного центру SCM і додати систему фінішної обробки Bürkle буде так само легко, як під’єднати принтер до офісної мережі комп’ютерів.

Одразу після підключення верстатів фахівці тестують єдиний інтерфейс і регулюють його. Система izy дозволяє не лише об’єднувати верстати, але й контролювати весь виробничий процес, швидко виявляти проблеми та приймати рішення на основі отриманих даних.

До появи системи izy з’єднання верстатів різних виробників потребувало тижнів технічних консультацій, розробки й тестування власного програмного забезпечення, аби «подружити» між собою різні інтерфейси. Тепер меблеві й деревообробні підприємства зможуть відмовитись від цього кроку – це було головною причиною, що спонукала компанії до розробки izy.

Джерело: izywoodworking.com

ВСІ НОВИНИ