вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Найстаріші дерев’яні будівлі світу

Якщо ви вважаєте, що дерево – не достатньо тривкий будівельний матеріал, наша добірка вас вразить. У фотогалереї – чотири найстаріших дерев’яних будівлі у різних куточках світу. Серед них, до речі, є й така, у якій весь час мешкають люди!

Монастир Хорю або Хорю дзі – буддистський монастир в Японії, розташований у префектурі Нара, містечко Ікаруґа. Центральний архітектурний ансамбль монастиря збудований 607 року та є найдавнішою дерев’яною спорудою світу. У 1993 році монастир був занесений до світової спадщини ЮНЕСКО. До цінних пам’яток належать золотий храм, п’ятиярусна пагода, палац снів, середні ворота з охоронцями.
Фото: wikipedia.org, credit: 663highland

Наньчань (Nanchan Temple) – буддистський храм, розташований на горі Утайшань, є найстарішою нині збереженою дерев’яною будівлею Китаю. Храм був збудований 782 року за часів китайської династії Тан. Він має залу Великого Будди та вміщує колекцію важливих предметів мистецтва часів свого будівництва. Як зазначається на балках будівлі, зал відновлювався 1086 року за династії Сун.
фото: wikipedia.org, credit: Zeus1234

Грінстедська церква (англ. Greensted Church) в англійському графстві Ессекс вважається найдавнішою дерев’яною церквою в Європі. Довгий час панувала думка, що церква була побудована у 845 році. Проте у 1990-х матеріали дослідили та оцінили, що церква могла бути збудована у період між 998 і 1063 роками. З часом до оригінальної будівлі додали вежу та поновили дах.
Фото: wikipedia.org, credit: en:User:DarkCryst

Kirkjubøargarður (з фарерського: подвір’я Kirkjubøur) одна з найстаріших відомих домівок у світі, в якій безперервно мешкають люди. В усі часи вона була найбільшою фермою Фарерських островів. Вважається, що ця будівля була зведена в 11 сторіччі і спочатку слугувала резиденцією для фарерського єпископа. Цікаво, що на острові немає лісу і за легендою Kirkjubøargarður було збудовано зі сплавного лісоматеріалу із Норвегії.
Фото: wikipedia.org, credit: Vincent van Zeijst

ВСІ НОВИНИ