Сьогодні ліси усього світу страждають від кліматичних змін, наслідками яких є зростання температури та розповсюдження шкідників. Німеччина, наприклад, зараз переживає наймасштабніше відмирання лісів із 1980-х років. В одному лише регіоні Баден-Вюртемберг пошкоджено 43% лісових масивів. Ця ситуація стає справжнім викликом для лісівників. Німецькі спеціалісти тепер можуть сподіватися на допомогу об’єднаної команди науковців Технологічного інституту Карлсруе та його підрозділів: EDI GmbH, Інституту географії та геоекології, офісу клімату Південної Німеччини.
На думку науковців, результати досліджень можуть допомогти протистояти змінам клімату та зробити лісову екосистему більш стійкою. Зокрема, вони вже зрозуміли, що більш життєздатними бувають змішані насадження, в яких присутні клени, граби, дикі вишні, аніж чисті соснові ліси. Важливе значення також мають типи ґрунтів – і всі ці фактори потрібно брати до уваги.
Тому науковці, разом із фахівцями лісового господарства, взялися за розробку допоміжної системи планування рубок EDE 4.0 (Erweiterte Dynamische Einschlagsplanung / Expanded Dynamic Felling Planning). Вона покликана допомогти лісівникам використовувати штучний інтелект, щоб зберегти ліси та забезпечити їх сталий розвиток. Базуючись на хмарних технологіях, система допомагатиме лісівникам приймати рішення на основі аналізу даних.
У кінцевому варіанті EDE матиме вигляд мобільного застосунку з інтуїтивно-зрозумілим інтерфейсом. Його лісівники зможуть застосовувати безпосередньо у місцях своєї роботи. Система допоможе вирішити, на яких ділянках проводити рубки, коли проводити повторну висадку і яка вірогідність успіху на тих чи інших локаціях.
Щоб система змогла виявити патерни і закономірності, на яких базуватимуться подальші прогнози, вона має обробити велику кількість даних. Для цього вчені завантажили багато різнопланової інформації: дані про зміни клімату, дані про окремі види лісів та інформацію окремих місцевих лісових господарств.
Проект зі створення EDE4.0 фінансується коштом Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини.
Джерело: innovationorigins.com