Деревина твердих порід із високою щільністю – ідеальне рішення для підлогових покриттів і поверхонь столів і стільців, адже вона стійка до подряпин, зношування, розтріскування. Зазвичай зміцненню деревини допомагає імпрегнація, проте в такому разі дерево лишається чутливим до сезонних коливань вологості. До того ж використання хімічних речовин несе свій негативний вплив щодо забруднення навколишнього середовища та високих енерговитрат.
Новітньою високотехнологічною альтернативою зрілій деревині є технологія 3RT, яка прагне замінити багатовікові дерева твердих порід швидкорослими плантаціями дерев, які потім можна переробляти. Технологія 3RT дозволяє протягом одного дня перетворювати молоді дерева та деревні залишки на блоки, які будуть мати вигляд і властивості 100-літнього дерева, вирощеного природнім шляхом.
Що старіше дерево, то щільніша його деревина. Рослина використовує природну гуму, атмосферний тиск, температуру і час, аби склеювати волокна. На подобу природному процесу, технологія 3RT передбачає використання наноклею на водній основі, який змінює структуру деревини, разом із прогресивним роботизованим методом стискання, який контролюється цифровими алгоритмами.
«Технологія не потребує надто багато енергії або хімікатів, щоб проникнути у стінку клітини деревини та дозволяє досягти контрольованого ущільнення», – каже Паоло Лавічі, Менеджер з розвитку програм компанії WoodSolutions.
В результаті усього процесу можна отримувати «квадратні колоди», дуже подібні до натуральних, але без проблем із заготівлею. Квадратна форма, яку може створювати обладнання 3RT, значно зручніша для подальшої обробки із сушінням і розпилюванням. Таку сировину можна використовувати як у декоративних цілях, так і в якості будівельного матеріалу, аж до потенційної заміни сталі або алюмінію.
«Це набагато більш контрольований процес, який починається з вирощування недорогих насаджень та збільшенням їхньої вартості до рівня зрілої твердої деревини» – каже Паоло Лавічі.
Сьогодні компанія 3RT також починає свої перші експерименти з м’якими породами дерева.
Джерело: 3rt.com.au