Шведська державна компанія з управління лісами, Sveaskog, підписала угоду зі шведською компанією-стартапом AirForestry про проведення проріджувальних рубок за допомогою дрона. Розпочати виконання угоди мають у 2028 році та виконуватимуть роботи протягом семи років. Угода є важливим кроком до цифровізації та технічного розвитку лісогосподарської техніки. Це також можливість зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.
«Створити умови для проріджування за допомогою дронів було б, м’яко кажучи, революційно. Крім того, це зменшить ризик пошкодження ґрунту», – говорить Ерік Брандсма, генеральний директор Sveaskog.
Нагадаємо, наприкінці 2023 року компанія AirForestry, відома своєю новаторською роботою з безпілотними літальними апаратами, продемонструвала, що її дрон може прикріпитися до верхівки дерева та підняти його повністю. Ця подія підкреслює величезні успіхи компанії у створенні революції у лісовому господарстві, пропонуючи зазирнути в майбутнє сталої та ефективної заготівлі деревини.
«Ми буквально змінюємо майбутнє лісового господарства, – сказав Мауріц Андерссон, технічний директор і співзасновник AirForestry. – Колись вважалося неможливим збирання дерев зверху за допомогою дронів. Сьогодні ми втілюємо це бачення в реальність, демонструючи не лише технологічну здійсненність, але й екологічні переваги нашого підходу».
Інноваційна система включає шестиметровий важкий безпілотник, унікальний інструмент для лісозаготівлі, станцію керування із програмним забезпеченням для автоматизації на основі штучного інтелекту. Дрон спочатку переміщується на місце проріджування, точно ідентифікує дерево за допомогою камери, а потім використовує інструмент для лісозаготівлі, щоб захопити верхівку дерева. Використовуючи силу тяжіння, інструмент спускається вниз по дереву, видаляючи гілки та залишаючи їх як природну поживу для лісу. Кульмінація процесу полягає в тому, що інструмент розрізає стовбур дерева електричною бензопилою, а потім безпілотник доставляє стовбур дерева до визначеного місця збору на узбіччі дороги.
«Наше рішення стосується не лише великих дронів. Йдеться про стійкість, ефективність і забезпечення мінімального впливу на наші дорогоцінні ліси, – продовжив Андерссон. – Будучи повністю електричними, наші дрони використовують високопродуктивні батареї та зарядні станції, які можна заряджати на ходу. Легка конструкція інструменту в поєднанні з разючою вантажопідйомністю дрона у 200 кілограмів забезпечує ефективний та екологічно чистий цикл різання лісу».
Перший прототип важкого дрона компанія AirForestry випустила влітку 2020 року, а перший політ повнорозмірного безпілотника відбувся влітку 2022 року крізь сувору шведську зиму при температурах, що опускалися до -20 C.
Джерело: nordicwoodjournal.com