Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець підбиває підсумки реформи лісової галзуі. Про це він пише на своїй Facebook сторінці.
«Цими днями вже два роки, як ми з командою працюємо над формуванням політики у сфері захисту довкілля та реалізацією відповідних реформ в Україні. Багато вдалося за цей час. Багато попереду» – пише Руслан Стрілець.
З основного:
– Реформа лісового господарства – на фінішній прямій. Її проводять з урахуванням найкращого європейського досвіду. Серце реформи – цифровізація.
– Новий підхід до менеджменту у сфері розвитку територій та об’єктів природно-заповідного фонду також дає свої результати. Навіть в умовах війни 2023 рік став рекордно прибутковим для природно-заповідного фонду.
Надання якісних послуг та самостійне виробництво – це ті пріоритети, які сприяли росту власних надходжень Нацпарків.
– Реформа державного екологічного контролю – реанімована. Це та реформа, про яку тривалий час дискутували до повномасштабного вторгнення росії. Часу зволікати немає. Війна стала лакмусовим папірцем для екоконтролю.
І
нспектори Державної екологічної інспекції України роблять те, що не робив ніхто в світі.
– Міністерство розробило методики обрахунку збитків природі від війни та створило цифрові інструменти. Наразі вже зафіксовано майже 4,5 тисячі злочинів росії проти української природи. Розмір збитків сягає майже 2,4 трлн грн.
– Не менш важливий трек попри війну – євроінтеграційний. За оцінками Єврокомісії, прогрес України лише за 2022-2023 роки становить 4 бали з 5-ти можливих. За цей період схвалено 13 євроінтеграційних законів у сфері захисту довкілля.
– В умовах війни Україна вже 2 роки – активний учасник Кліматичного саміту ООН. Україна відкрила Кліматичний офіс і проголосила 2024 – роком кліматичного діалогу в Україні. Попереду – запуск системи торгівлі квотами на викиди, підготовка України до входження в кордони механізму СВАМ.
Джерело: facebook.com/ruslan.strelets