Дерева є життєво важливими, вони дають кисень, зберігають вуглець, стабілізують ґрунт і дають домівку дикій природі світу.
Робот-лісопосадчик здатен прискорити процес лісовідновлення та відновити зелені екосистеми! Trovador – це шестиногий робот завдовжки з пляшку, який висаджує молоді дерева, і є відповіддю на потребу замінити людську працю із відновлення лісів.
Конструкція Trovador схожа на конструкцію звичайного гексапода. Цей робот з кінцівками має кілька переваг у пересуванні та використанні: вища мобільність, оскільки він може пересуватися пересіченою місцевістю та долати перешкоди набагато легше, ніж інші, вища універсальність, оскільки його численні ноги можуть використовуватися для виконання різних завдань, таких як ходіння, лазання та копання. Нарешті, що надзвичайно важливо, він може працювати з більшою стабільністю, оскільки зберігає стійкість на пересіченій місцевості і навіть при зіткненні з несподіваними перешкодами. Цей тип роботів сьогодні відомий як найефективніший, оскільки понад 50% поверхні Землі неможливо пересуватися лише за допомогою коліс чи гусениць.
Trovador має шість ніг, кожна з яких має 3 суглоби, що в сумі дає 18 ступенів свободи, а саме така кількість є найефективнішою. Той факт, що гексапод має 6 ніг, оптимізує пересування. Це дає стабільність, забезпечує стійку основу завдяки рівномірно розподіленим ногам. У разі поломки або пошкодження однієї ноги, вона все ще може підтримувати стабільність і продовжувати функціонувати з іншими ногами, що залишилися. Маючи меншу кількість ніг, ніж, наприклад, восьминоги, гексаподи можуть мати простіші системи управління. Маневреність, розміщення ніг дозволяє різнобічно рухатися, включаючи повороти, лазіння та об’їзд перешкод.
Середні ноги мають на гомілковій кістці маніпулятор, щоб піднімати та саджати дерева. Цей захват був розроблений у формі чотирикутної піраміди, щоб мати можливість безпечно захоплювати і транспортувати дерева. Цей захват працює за допомогою обертання крокового двигуна, який не тільки слугує для відкриття тримача, але й робить це точно. Завдяки тому, що середні лапи є двома тримачами/саджалками для дерев, оптимізується енергоспоживання та витрати на матеріали, дозволяючи одночасно пересуватися та саджати дерева.
Задні ноги мають на кінці лапу, яка тисне на землю. Ця лапка обертається, тому вона може адаптуватися до рельєфу місцевості і забезпечує стабільність наконечника.
А передні ноги, які слугують лише опорою, мають гострий кінчик, щоб додати зчеплення з поверхнею.
Джерело: medium.com