вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Sodra проводить тестовий запуск нових саджальних машин

Компанія Sodra розробила власну посадкову машину – BraSatt 01, аби прискорити технічний прогрес у відновленні лісів, що потенційно може призвести до значних покращень у лісовому господарстві. Польові випробування успішно завершилися і дали обнадійливі результати.

З 2020 року компанія втілює проект під назвою BraSatt, який базується на розробці нового методу скарифікації та висадки саджанців для забезпечення їх кращого виживання. Виживання сіянців сьогодні є проблемою для всіх лісових компаній. Поточний рівень виживання розсади Sodra становить 70–75 відсотків, що означає, що лише три з чотирьох саджанців виживають довше трьох років.

«У рамках проекту ми створили концепцію та випробували новий метод скарифікації та самохідну саджальну машину. BraSatt охопила весь ланцюжок – від планування до висадки розсади в ґрунт», – розповіла Анна Валнер.

Автономна посадка була розроблена з прототипу BraSatt 01. Запропонована машина буде слідувати загальному маршруту, щоб знайти доступний шлях через наявну місцевість. Він вибере хороші місця для посадки, підживить розсаду, розпушить ґрунт і успішно висадить.

«У проекті ми використовували перевірену техніку, наскільки це було можливо, і адаптували її крок за кроком, щоб наблизитися до сівальної машини завтрашнього дня. Ми використовували багато технік, незвичних для лісового господарства, наприклад промислових роботів, яких частіше можна знайти в приміщенні на бетонній підлозі. У машині BraSatt 01 розсада автоматично обробляється роботом. Тому ми робимо нову техніку доступною для лісового господарства, зокрема для відновлення лісів», – сказала Анна Валлнер.

У рамках проекту також розроблено новий метод скарифікації, який є оптимальним для розсади та енергоефективним, а також залишає відносно рівну очистку. Цей метод впливає на значно меншу частину поверхні порівняно з поточним методом.

Іншою важливою частиною процесу розробки було врахування взаємодії людини та машини та роль оператора у створенні позитивного робочого середовища. Нова роль оператора полягатиме в тому, щоб працювати разом з машиною, надавати підтримку, коли вона просить допомоги, планувати роботу з розчищення та працювати з доглядом за рослинами.

Джерело: woodandpanel.com

ВСІ НОВИНИ