Стілець єгипетської цариці Хетепхерес I, матері фараона Хеопса, – один із найстаріших у світі стільців, який датується 2550 роком до нашої ери. Його знайшли в окремій гробниці під час розкопок гробниці царя Хесі-Ра у Фівах. Це крісло було символом статусу і влади, демонструвало мистецькі і технологічні досягнення Стародавнього Єгипту.
Стілець цариці Хетепхерес був виготовлений із кедрового дерева, прикрашений інкрустаціями з сусального золота, міді та фаянсу. Крісло мало високу спинку та підлокітники, а також жорстке дерев’яне сидіння, яке раніше було підбите подушками.
У дизайні стільця поєднувалися рослинні і тваринні мотиви. Його передні ніжки мають форму левових лап, що відображає давні уявлення про захист, який дарують леви. При цьому передня пара ніжок вища за задню, завдяки чому сидіння злегка нахилене до спинки. Підлокітники крісла прикрашені різьбленням переплетених папірусних рослин.
Стілець цариці Хетепхерес, був частиною цілого спального гарнітура, який включав також переносний балдахін, ліжко з підголів’ям і карниз для штор. Всі ці предмети були виготовлені з дерева та інкрустовані золотом.