Канадська архітектурна студія Michael Green Architecture звела дві будівлі для Університету в Орегоні (США) з масивної деревостружкової плити. Вони стали корпусами Коледжу Лісівництва в Університеті штату Орегон.
Більша з двох будівель вміщує простори для навчання, проведення досліджень і спілкування. Друга – має приміщення для розробки й тестування нових продуктів із деревини.
«Будівлі самі по собі створені, щоб бути вчителями та живими лабораторіями, з якими можна взаємодіяти і від яких навчатись», – кажуть архітектори.
У конструкції обох приміщень автори використали різні типи масивних деревних плит. Підлогові панелі та носійні стіни будували з CLT панелей, а колони та балки – з клеєного бруса. Стелю зводили з тривкої фанери.
Фасади приміщень декорували поширеним у місцевості деревом вільхи, обробленим методом ацетилування, що робить деревину більш конструктивно тривкою і стійкою до гниття. Білясте дерев’яне облицювання поєднали з великою кількістю скла.
Всередині триповерхового будинку розташовані добре освітлені навчальні кімнати різних розмірів. А центром приміщення став атріум із дерев’яними колонами, який має пробуджувати асоціації з лісом.
У будівництві архітектори також застосували кілька передових технологій, в тому числі «систему хитних стін» – єдину у своєму роді в Північній Америці. Вона розроблена для того, щоб будівля витримала землетруси з найменшими руйнуваннями. Для цього носійні стіни розділили на окремі секції, скріплені вертикально. Це дозволяє стінам рухатись і змінювати центр тяжіння під час землетрусу, а після – стає можливим замінювати лише окремі пошкоджені секції.
В конструктивних елементах основної будівлі також вмонтовано датчики, які збирають інформацію про зрушення і рівень вологи. Це надалі допоможе точніше аналізувати надійність та ефективність використання деревини у будівництві.
Джерело: dezeen.com