вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Світовий попит на м’яку деревину постійно зростатиме в довгостроковій перспективі

Деревина м’яких порід залишалася високо затребуваною у Європі та США протягом 2021 року. Обмежені обсяги постачання навесні призвели до тимчасового стрибка цін до рекордних значень, які все ж змінилися суттєвим зниженням на початку літа. Експерти очікують, що попит на деревину буде високим іще протягом найближчого десятиліття у більшості регіонів світу, в тому числі Північній Америці та Азії.

Суттєво збільшити експорт пиломатеріалу зможуть лише кілька країн світу і Європа відіграватиме все більш важливу роль як постачальник деревини. Звуження ринків сировини впливатиме не лише на лісопильні підприємства, але й на виробників панелей та пелет.

У своєму найновішому дослідженні аналітична компанія O’Kelly Acumen проаналізувала фактори, які впливають на глобальний ринок деревної сировини.

Зокрема, в документі значиться, що США залишається найбільшим ринком світу із високою залежністю від імпорту. За останні десять років країна збільшила об’єми ввезення деревини на 30%. Попит на деревину зростатиме тут і в довгостроковій перспективі, що буде викликане здебільшого житловим будівництвом та потребами сектору ремонту.

Імпорт у США із Канади зменшився в останні п’ять років і Європейські постачання заповнили нестачу. Канада у найближчі роки обмежуватиме постачання деревини через пошкодження жуками короїдами. Тож Сполучені Штати й надалі будуть розраховувати на Європу.

Азійський регіон також лишається швидко зростаючим ринком для м’яких порід деревини, при цьому рушійною силою лишається Китай. Експерти очікують, що попит тут зростатиме на 5% щороку до 2025го. Економіка Китаю, як очікується, відновиться від впливу COVID-19 у кінці 2021 – початку 2022 року.

Джерело: building-products.com

ВСІ НОВИНИ