Деревообробна промисловість є важливою частиною світової економіки. Тож автори онлайн видання Globalwood.org поцікавились об’ємами деревини, яку продають країни в різних регіонах світу і склали рейтинг із 20 найбільш значущих експортерів лісу.
Азійсько-Тихоокеанський регіон наразі домінує у питанні споживання деревини: його висока частка у світовому обороті зумовлена підвищенням доходів, урбанізацією та зростанням кількості населення. Рівень споживання деревини тут високий, особливо в таких країнах, як Китай, що є одним із найбільших у світі імпортерів пиломатеріалів. При цьому основними виробниками деревини в АТР є такі країни, як Індія, Малайзія та В’єтнам.
При цьому за даними звітів і досліджень, світовим лідером із виробництва пиломатеріалів є регіон Європи.
Попит на ринку деревини продовжує зростати. Збільшення доходів призвело до зростання споживання деревини, оскільки це означає, що більше грошей витрачається на житло та будівництво. Крім того, урбанізація та швидке зростання населення в країнах по всьому світу також призвели до збільшення попиту на деревину. Підлога, огорожі, виготовлення меблів і будівництво також потребують деревини, що ще більше сприяє розвитку цього ринку. Пиломатеріали також використовуються у виробництві піддонів, які використовуються для упаковки і транспортування товарів. Щоб визначити 20 найбільших країн-експортерів деревини у світі, автори дослідження взяли дані з бази даних FAO Forestry Production and Trade Database. Вони враховували дані про експорт деревини, за винятком непромислового круглого лісу, у таких категоріях як промисловий круглий ліс, пиломатеріали, деревні плити, деревна маса, папір і картон. В рейтингу наведено 20 найбільших країн-експортерів деревини в порядку зростання вартості їх експорту у доларах.
1. Канада
Обсяг експорту: $29,7 млрд
Одним із найбільших у світі виробників та експортерів деревини хвойних порід є Канада. Основними напрямками для цього експорту є Сполучені Штати та Західна Європа. Китай і Японія також були відомими імпортерами канадської деревини.
2. Німеччина
Обсяг експорту: $24,2 млрд
Німеччина є другим найбільшим експортером деревини у світі. Китай, Австрія, США та Польща є одними з основних напрямків для німецької деревини. Німеччина є одним із густо лісистих регіонів Європи.
3. Сполучені Штати Америки
Обсяг експорту: $21,7 млрд
Сполучені Штати є ще одним значним експортером деревини. Він експортує такі породи, як клен, червоний дуб, білий дуб і жовта тополя. США продає деревину до таких країн, як Китай, Канада, В’єтнам і Мексика.
4. Швеція
Обсяг експорту: $16,8 млрд
Майже 70% Швеції вкрито лісами, що формує її експортний потенціал деревини. Її експортні ринки включають Сполучені Штати, Китай і Близький Схід.
5. Китай
Обсяг експорту: $14,8 млрд
Китай експортує фанеру, пиломатеріали та шпон до різних частин світу, таких як Сполучені Штати, Японія та Великобританія. Гуансі є найбільшою провінцією Китаю з виробництва деревини.
6. Фінляндія
Обсяг експорту: $14,3 млрд
Одним із найбільших експортерів деревини в світі є Фінляндія. Країна експортує деревину до Німеччини, США, Швеції та Китаю.
7. Бразилія
Обсяг експорту: $11,2 млрд
Бразилія експортує фанеру, столярні вироби, меблі, целюлозу та папір, а також пиломатеріали по всьому світу. Велика частина країни вкрита лісами. Вона є сьомим найбільшим експортером деревини.
8. росія
Обсяг експорту: $10 млрд
росія досі залишається одним із великих постачальників лісоматеріалів у світі. Зараз вона перенаправляє свою деревину до країн Близького Сходу та Північної Африки через санкції на торгівлю з боку Заходу після вторгнення в Україну.
9. Австрія
Обсяг експорту: $7,7 млрд
Ринок деревини в Австрії процвітає. Країна має одну з найвищих у Європі територію лісів відносно усієї площі країни. Серед напрямків експорту Австрії – Італія, Німеччина, Чехія та Великобританія.
10. Франція
Обсяг експорту: $6,9 млрд
Ще одним значущим експортером деревини є Франція. Вона продає пиломатеріали, шпон, фанеру, столярні та паперові вироби до таких країн, як Іспанія, Італія та США.
11. Нова Зеландія
Обсяг експорту: $4,8 млрд
Лісове господарство є одним із ключових секторів економіки Нової Зеландії, що робить країну одинадцятим за величиною експортером деревини у світі. Основні напрямки експорту для Нової Зеландії включають Китай, Японію, Корею та Австралію.
12. Чилі
Обсяг експорту: $4,5 млрд
Одним із провідних експортерів деревини у світі є Чилі. Значна частина країни зайнята природними лісами. Чилі експортує деревину у США, Китай, Японію та Мексику.
13. Таїланд
Обсяг експорту: $3,5 млрд
Значущим світовим експортером деревини є також Таїланд. Часто паракаучукову деревину або імпортні колоди тут використовують як альтернативу забороненій рубці листяних порід.
14. Чехія
Обсяг експорту: $3 млрд
Одна з найбільш лісистих країн Європи, Чехія, є одним із важливих виробників деревини. Вона відправляє деревину в такі країни, як Китай, Австрія, Румунія та Словаччина.
15. Португалія
Обсяги експорту: $2,9 млрд
Португалія має стійкий лісовий сектор із великою кількістю лісів. Найбільш поширені плантації евкаліпта. 16. Малайзія Обсяг експорту: 2,5 мільярда доларів Малазійський ринок деревини зумів залишатися жвавим. Фанера, пиломатеріали та меблі експортуються з Малайзії до Японії, США, Сінгапуру та Індії.
17. Латвія
Обсяг експорту: $2,4 млрд
Велика частина Латвії вкрита лісами, що робить її потенційним ринком деревини, а деревообробка є однією із важливих галузей економіки. Латвія експортує до Великобританії, Німеччини та Швеції.
18. Уругвай
Обсяг експорту: $2,3 млрд
Уругвай має чималі території природних лісів, де ростуть типові для регіону евкаліпт, сосна, чорна деревина, гібридна тополя.
19. Індія
Обсяг експорту: $2,05 млрд
Індія є одним із найбільших виробників тропічної деревини у світі. Сполучені Штати, Китай і Непал є одними з найбільших експортних напрямків країни. Водночас індійський експорт страждає від нестабільного лісового господарства та незаконної вирубки.
20. Румунія
Обсяг експорту: $2,04 млрд
Румунія має багато вікових лісів, які зараз знаходяться під загрозою законної та незаконної вирубки. Основна частка деревини експортується до Італії, США та Китаю.
Джерело: globalwood.org