У травні 2022 року команда дослідників печер у Китаї виявила величезну воронку з добре збереженим первісним лісом на дні. Ліс, імовірно, містить різноманітні види дрібних тварин, невідомих науці, розповів Джордж Вені, виконавчий директор Національного науково-дослідного інституту печер і карсту.
Велика діра має довжину понад 300 метрів, ширину майже 150 метрів і глибину 190 метрів, а її об’єм становить понад 5 мільйонів кубічних метрів, повідомляє державне інформаційне агентство Китаю «Сіньхуа».
Гігантська воронка, яку також називають «тянькен», або «небесна яма», розташована в південно-китайському Гуансі-Чжуанському автономному регіоні в повіті Лейє.
Команда дослідників спустилася на мотузці на глибину понад 100 метрів і йшла кілька годин, щоб досягти дна. За словами Чен Лісіна, керівника команди, вони зустріли підлісок висотою до їхніх плечей і дерева висотою понад 30 метрів.
Геологи стверджують, що це відкриття не є несподіваним через карстову топографію південного Китаю. Карст – це «тип ландшафту, де розчинення нижніх порід створило карстові воронки, потоки, печери, джерела та інші характерні особливості», згідно з визначенням Служби національних парків. Найпоширеніші типи гірських порід у карстових ландшафтах – вапняк, мармур і гіпс.
«Через місцеві особливості в геології, кліматі та інших факторах, спосіб прояву карсту на поверхні може кардинально відрізнятися, – сказав Вені. – У Китаї ви бачите неймовірно вражаючий карст з величезними воронками, гігантськими входами в печери і так далі. В інших частинах світу ви виходите на карст і нічого не помічаєте».
Джерело: smithsonianmag.com