вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

В Німеччині розробляють дерев’яно-бетонні будівельні елементи

Фраунгоферівський науково-дослідний інститут деревини (Німеччина) у партнерстві з науково-дослідними установами та промисловими підприємствами працює над проєктом «SafeTeCC», де розробляє дерев’яно-бетонні композитні елементи, використовуючи інноваційні технології швидкого скріплення.

Дерев’яне будівництво відіграє ключову роль у захисті клімату, пропонуючи значні екологічні переваги. Ефективно поєднуючи деревину та бетон, дослідники з Fraunhofer WKI в Брауншвейгу прагнуть розширити межі сучасних методів дерев’яного будівництва, зокрема, збільшити використання деревини в багатоповерхових будівельних проектах. Мета полягає в тому, щоб створити дерев’яно-бетонні гібридні елементи (HBV – Hybrid Building System) як життєздатну, конкурентоспроможну альтернативу традиційному залізобетону.

Дерев’яно-бетонні гібридні елементи використовують взаємодоповнюючі властивості деревини та бетону для створення будівельних компонентів. Деревина, що цінується за малу вагу та виняткову міцність на розрив, ідеально підходить для легкого будівництва. Інтеграція бетону значно збільшує несну здатність, підвищує вогнестійкість і покращує звукоізоляцію, дозволяючи створювати більш тонкі, але міцні конструкції.

Нова технологія швидкого скріплення, розроблена у співпраці з партнерами з Технічного університету Брауншвейга та Університету Касселя, має на меті підвищити структурну цілісність, економічну життєздатність та придатність до вторинної переробки елементів HBV. Важливим компонентом цього дослідження є використання деревини твердих порід як місцевого відновлюваного ресурсу, що сприяє екологічній стійкості в будівельній практиці.

«Ми розробляємо стандартизовані процедури для виробництва довговічних компонентів HBV, придатних для практичного застосування в реальних умовах», – пояснює Мальте Мероно, керівник проекту в Fraunhofer WKI. – Поряд з нашою основною технологією гарячого склеювання ретельно випробовуються альтернативні методи склеювання. Ці технології забезпечують безшовне з’єднання деревини з гладкою бетонною поверхнею і призначені як для заводських, так і для виробничих умов».

Результати дослідження будуть систематично зібрані в практичному посібнику. У ньому будуть викладені найважливіші етапи впровадження, технічні стандарти та рекомендації щодо виробництва та застосування елементів HBV.

Дослідження уже отримали свої перші результати: успішно склеєний компонент HBV був використаний в якості підвісної стелі у багатоповерховому будівельному проекті. Це знакове досягнення прокладає шлях до отримання дозволу будівельних норм, що є важливим кроком на шляху до більш широкого впровадження.

«Успішна реалізація проекту та майбутнє схвалення регуляторних органів знаменують собою значний прогрес на шляху до широкої інтеграції деревини в багатоповерховому будівництві»», – заявив Мероно.

Реакція промисловості на цю новаторську технологію склеювання була надзвичайно позитивною. Особливо великий інтерес проявляють будівельні компанії, інженери, виробники клеїв та архітектурні бюро.

Джерело: woodandpanel.com

ВСІ НОВИНИ