вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
вересень 2025
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Вчені створюють ідеальні архітектурні з’єднання за прикладом вилок дерев

Відокремлені вилки дерев можуть замінити несні з’єднання в архітектурних проектах за допомогою технології, розробленої вченими Массачусетського технологічного інституту.

Система включає розробку та роботизоване виробництво вузлів у формі Y – подібних до місця розгалуження гілок – які мають з’єднувати прямі елементи конструкцій. Технологію з п’яти кроків уже застосували для зведення демонстраційної структури у кампусі університету.

Дослідники переконані, що їхня система здатна зменшити вплив на навколишнє середовище, пропонуючи заміну для традиційних будівельних матеріалів, таких як сталь, що створюють багато викидів. У порівнянні з ними вилки дерев натуральні та відновлювані, й на додаток допускають використання вторинної деревини. Кейтлін Мюллер, професор і учасниця програми, описує вилки дерев як «природно створені структурні з’єднання», які дуже ефективно розподіляють навантаження, завдяки своїй структурі волокон.

«Якщо ми розріжемо вилку дерева навпіл, ми побачимо неймовірну мережу волокон, які сплітаються між собою, утворюючи подекуди тривимірні точки розподілу навантаження, – каже Кейтлін Мюллер. – Ми намагаємось зробити те саме використовуючи 3D принтер, але ми навіть не наблизились до того, що створює природа в частині складності орієнтації та геометрії волокон».

Перший крок п’яти-етапного процесу передбачає створення каталогу вилок дерев за допомогою 3D сканування. Зображення допоможуть аналізувати геометрію розгалужень та орієнтацію гілок, які визначатимуть внутрішню структуру волокон і міцність.
Другим кроком буде пошук підходящих Y-подібних вузлів для конкретних архітектурних конструкцій. Комп’ютерний алгоритм оцінює наскільки форма певного дерева єднається із визначеним вузлом і пропонує найефективніше рішення.

Далі архітектори можуть грати з формою структури, знаючи, що алгоритм перерахує наново і створить потрібний з’єднувальний вузол. Щойно потрібна форма згенерована вилку мінімально обрізують так щоб вона пасувала до обраної форми Y-подібного вузла. Цей крок також керується комп’ютерними технологіями.

На фінальному етапі всю архітектурну конструкцію збирають вручну, подібно до дитячого конструктора.
На думку авторів, технологія дозволить створювати досить неочікувані та оригінальні об’єкти.

Джерело: dezeen.com

ВСІ НОВИНИ