Дослідники із Массачусетського технологічного інституту у США розробили новий інструмент Tree-D Fusion, який дозволяє планувати висаджування нових дерев під час проєктування розбудови міст. Оприлюднена наприкінці минулого року, програма Tree-D Fusion поєднує лісівничу науку зі штучним інтелектом (ШІ) для створення реалістичних зображень моделей дерев.
Програма може передбачити, як ростиме кожне окреме дерево або як виглядатиме засаджена деревами територія через роки, коли дерева подорослішають. Для цього вчені формують базу всіх міських дерев Північної Америки, роблять пласкі 2D-знімки (на кшталт тих, що надаються сервісом Google Street View) та на їх основі створюють повні 3D-моделі дерев.
«Цей безперервний моніторинг створює живий цифровий ліс, який відображає свій фізичний аналог», – сказала Сара Бірі, професор Массачусетського технологічного інституту, яка була одним зі співавторів дослідження. – Це дає містам потужну лінзу для спостереження за тим, як екологічні стреси впливають на здоров’я дерев та їхній ріст у міському ландшафті».
Нова технологія вперше дає містобудівникам реалістичний, заснований на даних погляд на майбутнє дерев у міському середовищі. Наприклад, якщо дерево загрожує перерости до лінії електропередач або зв’язку, програмне забезпечення може передбачити, що це станеться задовго до того, як це стане реальною проблемою.
Але йдеться не лише про прогнозування потенційних проблем з доглядом за деревами. Технологія Tree-D Fusion також може використати потенціал міських лісів, щоб допомогти зберегти придатність для життя в умовах потепління клімату. Це можна зробити кількома способами.
Один із них – це картографування неймовірно складних тіньових патернів, які створюють міські ліси. Це може допомогти містобудівникам уявити, як за допомогою правильної посадки та вирощування дерев можна зменшити затіненість цілих міських ландшафтів. Технології штучного інтелекту також дозволяють краще розуміти та візуалізувати зелені насаджень у містах. Зелені насадження мають вирішальне значення для пом’якшення ефекту теплового острова, який виникає, коли бетонні ділянки накопичують і концентрують тепло. Планування більшої кількості зелених зон у місті та передбачення того, як ці зони будуть рости і змінюватися протягом наступних десятиліть, може стати потужним інструментом для того, щоб зробити міста більш придатними для життя, чистими та комфортними.
«Разом з моїми колегами, – сказав Дже Джун Лі, аспірант Університету Пердью (США), який допоміг створити алгоритм Tree-D Fusion, – я планую розширити можливості платформи до планетарного масштабу. Наша мета – використовувати знання, отримані завдяки штучному інтелекту, на благо природних екосистем, підтримуючи біорізноманіття, сприяючи глобальній стійкості та, зрештою, покращуючи здоров’я всієї нашої планети».
Джерело: woodcentral.com.au