На початку грудня 2024 року в Парижі відкрили після реставрації відомий Собор Паризької Богоматері після руйнівної пожежі 2019 року, яка спричинила обвал культового шпиля. Деревина була одним із найважливіших ресурсів, які використовували в процесі відновлення. Зокрема, надважливо було правильно обрати сировину.
Виробник технологій для сканування, компанія MiCROTEC, долучилась до процесу реставрації, застосувавши свої рішення з оптимізації деревини та відбору ідеальних дубів. Компанія тісно співпрацювала з Національним управлінням лісів (ONF). Спочатку MiCROTEC створила віртуальні моделі балок, а потім надала передові технології оптимізації, щоб обрати ідеальне дерево для кожної балки.
Цей процес допоміг точно підібрати найкращий варіант, уникаючи при цьому втрат дерев. Спочатку їх зняли дроном для отримання детальних зображень та вдосконалених 3D-моделей, а потім MiCROTEC визначив і відібрав найбільш відповідні дуби.
«Зазвичай ми скануємо дерева за допомогою високотехнологічних сканерів. 3D зображення колоди – це база для оптимізації різання. У проєкті Нотр-Даму складність полягала в тому, що ми не могли відсканувати колоду адже, адже дерева все ще росли в лісі. Ми використали свої технології, аби знайти найкращий збіг між моделлю дерева та балки, яку з нього можна вирізати. Ми створили віртуальні моделі балок, аби поєднати їх із віртуальними моделями дерев, застосовуючи програмне забезпечення, розроблене спеціально для проєкту Нотр-Даму.
MiCROTEC передав лісопильним виробництвам моделі колод по секціях, аби показати як найкращим чином «розміщується» майбутня балка всередині колоди», – розповідає Томас Гальярді, менеджер з продуктів MiCROTEC Log solutions.
Дерева для відбудови шпиля мали відповідати суворим вимогам. Зокрема, дуби повинні мати діаметр понад 1,10 метра і висоту не менше 20 метрів.
Джерело: microtec.eu