Від насінини – до головного атрибута новорічних свят! Який шлях проходить ялинка, щоб опинитися у вашій оселі?
Все починається взимку. Лісівники забирають шишки, обробляють їх і заготовляють насіння. Потім відправляють його на перевірку у лісонасіннєву лабораторію, щоб пересвідчитися у якості.
Весною заготовлене насіння хвойних висівають на лісових розсадниках або у селекційно-насінневих комплексах та вирощують сіянці. Впродовж року лісівники ретельно доглядають за сіянцями. Вони стежать за вологою, забезпечують необхідне зрошення та притінення, підживлюють мікро- і макроелементами.
Сформовані сіянці висаджують на спеціальних плантаціях. Лісівники кронують ялинки, щоб гілочки були густими, а хвоя – пишною. Тобто на певній відстані від стовбура зрізають точку росту на гіллі, внаслідок цього прокидається кілька нових бруньок і гілля стає густішим.
Щоб виростити метрову красуню з насінини потрібно мінімум 5 років. Середній вік новорічних дерев – близько 10 років. За цей час вони досягають двох метрів і більше.
Лісівники не завдають шкоди навколишньому середовищу, адже новорічні ялинки та сосни вирощують для реалізації на зимові свята. А весною на місці зрубу висаджують нове деревце, яке уже за декілька років зможе дарувати новорічний настрій.
Також лісівники вирощують ялинки у горщиках або ж заготовляють деревця під час рубок формування і оздоровлення лісів.
Джерело: facebook.com/ForestsOfUkraine