Невидиме покриття, що захищає деревину від вогню, винайшли фахівці Наньянського технологічного університету (Сінгапур). Зважаючи на популярність деревини у будівельній галузі, найбільшим викликом для проєктів такого типу залишаються пожежі. Адже без належної обробки дерево може легко займатися і згорати. В той час як зазвичай будівельники дбають здебільшого про захист від води.
Поки що виходом із ситуації в роботі з дерев’яними будівлями було використання в інтер’єрах вогнетривких матеріалів, таких як гіпсова чи магнезитова дошка.
Прозоре незабарвлене покриття, вироблене в НТУ, дозволяє зберегти природну красу дерева і водночас захистити його від загоряння. Його наносять шаром завтовшки всього 0,075 міліметра, що робить його зовсім непомітним для неозброєного ока.
Нагрівання покриття вогнем викликає серію хімічних реакцій, які перетворюють поверхню на вугілля, у 30 разів щільніше за звичайне. Це вугілля не допускає проникнення вогню глибше у структуру деревини.
«У своєму покритті ми використали технологію, що дозволяє заблокувати всередині дерева певні сполуки. Вони братимуть активну участь у певних хімічних реакціях під впливом вогню, і призведуть до формування вугілля. Це вугілля буде напрочуд стійким до високих температур та ізолює деревину під собою від жару», – каже керівник проєкту, професор Аравінд Дасарі (Aravind Dasari).
Джерело: woodandpanel.com