ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

15 країн світу з найбільшою площею лісів

З останнього льодовикового періоду лісовий покрив Землі скоротився на 20 мільйонів км2 або 2 мільярди гектарів. Половина втрат сталася з 1900 року внаслідок розширення сільського господарства та індустріалізації. Зараз ліси займають близько 30% суші Землі, близько 40 млн км2, розподілені по земній кулі нерівномірно.

Журналісти визначили 15 країн із найбільшими територіями лісів – за даними Світового банку станом на жовтень 2023 року.

Найбільшу площу лісів має росія – більше, ніж у будь-якій іншій країні. Проте найбільшим окремим лісом у світі є тропічний ліс Амазонки в Південній Америці.

На другому місці Бразилія, яка має майже 5 мільйонів км2 лісового покриву (приблизно 12% світових лісів), завдяки майже двом третинам тропічного лісу Амазонки в її межах. Для контексту, площа лісів Бразилії майже вдвічі більша за Саудівську Аравію, 12-ту за величиною країну у світі.

Амазонка також вносить значний внесок у лісистість Перу (посідає 10 місце в цьому списку) разом із Колумбією (13 місце), Болівією (14 місце) і Венесуелою (15 місце).

Канада та США посідають третє та четверте місця з приблизно однаковою площею лісів – 3 мільйони км2 – з кількома лісами на обох узбережжях, що простягаються через їхній спільний кордон.

Китай замикає першу п’ятірку – його ліси займають трохи більше 2 мільйонів км2.

Разом на першу п’ятірку країн припадає більше половини світових лісів.

Якщо взяти до першої 10-ки, до якої додається лісовий покрив Австралії, ДРК, Індонезії, Індії та Перу, це становить трохи більше двох третин світових лісів. Розширення рейтингу до першої 20-ки охопить 80% загального лісового покриву Землі.

росія: 8,2 мільйона квадратних кілометрів

росія має 8,2 мільйона квадратних кілометрів лісів, а це приблизно 22% загальних лісових запасів Землі.

Бразилія: 5 мільйонів квадратних кілометрів

Бразилія, де знаходиться найбільший тропічний ліс на планеті – Амазонка, має площу лісів майже 5 мільйонів квадратних кілометрів. Цей величезний зелений простір становить близько 13% загального лісового покриву світу, що свідчить про значний екологічний внесок Бразилії.

Ці бразильські ліси є осередком біорізноманіття, в якому, за оцінками, росте 400 мільярдів окремих дерев із 16 000 видів.

Канада: 3,5 мільйона квадратних кілометрів

Ліси Канади займають третє місце у світі за площею лісів і охоплюють разючі 3,5 мільйона квадратних кілометрів. Ці ліси, які відіграють важливу роль в економіці країни, складають приблизно 6,9% від загального ВВП Канади.

США: 3,1 мільйона квадратних кілометрів

Завдяки площі лісів, що охоплює 3,1 мільйона квадратних кілометрів, Сполучені Штати посідають четверте місце за площею лісів у світі. Ці ліси неймовірно різноманітні, починаючи від пишних тропічних лісів Гаваїв і закінчуючи високими секвоями Каліфорнії.

Китай: 2,2 мільйона квадратних кілометрів

Ліси Китаю займають площу приблизно 2,2 мільйона квадратних кілометрів. Це може здатися набагато меншим порівняно з іншими країнами в цьому списку, але те, що приваблює в історії лісів Китаю, так це його швидке зростання.

За останні три десятиліття Китай збільшив площу лісів на колосальні 25% завдяки енергійним зусиллям з відновлення лісів. Ця масштабна екологічна ініціатива є яскравим прикладом для інших країн, як боротися з вирубкою лісів і зміною клімату.

Природні ліси проти висаджених лісів

Первинні ліси – ліси, не порушені діяльністю людини – є кращими поглиначами вуглецю та мають більшу біорізноманітність, ніж ліси, висаджені людиною.

Ось як лісовий покрив кожної країни поділяється на первинні та природно відновлювані ліси (ліси, де є чітко помітні ознаки людської діяльності, але зараз вони повільно повертаються до свого природного стану) і ліси, висаджені людиною.

У таких країнах, як Бахрейн і Кувейт, регіонах з надзвичайною посушливістю, де ліси не виникли б природним шляхом, ліси, посаджені людиною, становлять увесь лісовий покрив.

У Китаї, який за останні три десятиліття збільшив свій лісовий покрив до розміру Норвегії, близько 40% загальної площі лісів зайнято посадками.

Джерело: globalwood.org

ВСІ НОВИНИ