ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Асоціація деревообробних підприємств звітувала про перший рік роботи

ГС «Асоціація деревообробних підприємств України», яка була створена у 2022 році та покликана захищати інтереси представників деревообробної та лісової галузей, прозвітувала про перший рік своєї діяльності.

Наразі Асоціація налічує 85 членів. Підприємства-члени ГС надають понад 12 тисяч робочих місць, їх річна переробка складає більш як 1,5 млн кубометрів деревини. Продукцію реалізують у понад 35 країн світу.

Асоціація є організатором багатьох заходів за участі широкого кола підприємців, науковців, представників спеціалізованих ліцензованих бірж, ДП «Ліси України», ДАЛРУ та інших. На заходах учасники розглядають проблемні питання сьогодення та шукають шляхи їх розв’язання, окреслюють перспективні напрямки розвитку галузі, діляться досвідом.

ГС «АДПУ» проводить і міжнародну діяльність. Так протягом року були підписані Меморандуми про співпрацю з Австрійською асоціацією деревообробної промисловості, Асоціацією деревообробників Туреччини та Асоціацією деревообробників Польщі.

22 червня 2023 року в Дрездені Рада експертів FOREST EUROPE на своїй зустрічі вирішала надати «АДПУ» статус спостерігача.
Захист та просування інтересів членів Асоціації є основним її завданням. Тому «АДПУ» направила низку звернень до державних інституцій, організацій для розвитку галузі. Зокрема вдалося відстояти інтереси деревообробників щодо заборони експорту паливної деревини, досягти зняття тимчасових обмежень перевезень залізницею продукції вітчизняних деревообробних підприємств за кордон. Також за зверненням ГС державними структурами опрацьовані можливості укладання держлісгоспами біржових контрактів з терміном постачання місяць, квартал, пів року, рік.

ГС «АДПУ» впроваджує інструменти для підвищення ефективності здійснення операцій купівлі продажу на ринку деревини. Так Асоціація розробила та впровадила TimberBot – телеграм-бот, що покликаний полегшити роботу покупців та продавців пиломатеріалів та необробленої деревини у контексті пошуку один одного для проведення торговельних операцій. Разом з тим інструмент інтегровано з електронними системами ліцензованих товарних бірж, що дозволяє орієнтуватися на ринку, бачити пропозиції купівлі-продажу сировини й цінові діапазони. За допомогою бота вже укладено понад 1700 угод з купівлі-продажу пиломатеріалів та дров.

«Цей перший рік нашої діяльності був нелегким. В умовах повномасштабної агресії рф, коли економіка країни знаходиться у кризовому стані, багато підприємств галузі скоротили виробництво або взагалі його припинили, нам довелося зібратися з силами і йти вперед. Ми змогли об’єднати зусилля для подолання викликів сьогодення, подальшої відбудови та розвитку галузі. У нас є успіхи, але попереду ще багато роботи, яку потрібно виконати. Зараз завдання кожного з нас не лише зберегти виробництво, робочі місця, але й розвиватися. Разом, в команді професіоналів, це робити легше. Ми завжди відкриті й готові до співпраці. Й звісно будемо раді бачити нових членів Асоціації у нашій команді», – зазначив голова ГС «АДПУ» Павло Васильєв.

Джерело: gazeta.ua

ВСІ НОВИНИ