ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Чому лісова галузь продовжує зростати

За різними оцінками, українська економіка в 2022 році може скоротитися на 35-45%. Чи не єдина галузь, де наразі фіксується зростання – державний лісогосподарський комплекс. Про це пише голова Держлісагентства Юрій Болоховець у своєму блозі на Українській правді.

За підсумками 5 місяців обсяг реалізованої лісгоспами продукції збільшився до 8,5 мільярда гривень, порівняно із 7,3 мільярда гривень за аналогічний період минулого року. В травні цього року виручка зросла на 37%, якщо порівнювати з травнем 2021-го.
Позитивну динаміку лісова галузь демонструє на фоні колосальних витрат і втрат, пов’язаних із війною.

Обсяги заготівлі деревини суттєво впали лише у березні – квітні. Робота лісгоспів у Київській, Чернігівській, Житомирській та інших областях значно ускладнилася внаслідок бойових дій і замінування. Втім, вже у травні заготівля лісу по Україні перевершила минулорічний показник на 14%. І, що важливо, продовжує зростати.

Збройним силам та іншим силовим структурам Держлісагентство надало майже 600 автомобілів. 227 одиниць автотранспорту взагалі знищено або пошкоджено. У деяких лісництвах Київської області не залишилося жодної машини.

Зростання галузі на фоні війни Юрій Болоховець пояснює кількома факторами. Насамперед іще минулого року відомство перейшло на продаж деревини на відкритих прозорих торгах, що значно збільшило доходи лісгоспів.

Друга причина – організаційна реформа. Зокрема, відомство суттєво переглянуло свої потреби в офісному адміністративному персоналі. Пріоритет віддали фахівцям, які працюють безпосередньо в лісі, а вся система обліку та взаємодії сьогодні розміщується в планшеті. В результаті, замість майже 300 держпідприємств утворили 160. Орієнтовний економічний результат реформи – майже мільярд гривень на рік.

Повну версію запису Голови Держлісагентства можна переглянути за посиланням тут.

ВСІ НОВИНИ