ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Ціни на деревину у США відновили зростання

Національна асоціація домобудівників США повідомила, що після кількох місяців стабілізації, ціни на деревину знову злетіли. Протягом останніх чотирьох місяців, вони зросли майже втричі. Зокрема, наприкінці грудня 2021 будівельні пиломатеріали коштували $1000 за тисячу дошкових футів (~2,36 куб. м). Це на 167% більше, аніж наприкінці серпня 2021.

Враховуючи те, що деревина широко використовується у домобудівництві, ціни на неї викликають зростання цін на нерухомість. Зокрема, вартість будинку зросла в середньому на $18600. Пиломатеріали м’яких порід використовують для зведення каркасу будинків – балок, ферм, стропил – а також підлоги, вікон, дверей, ганків, терас тощо.

За даними Національної асоціації домобудівників, зростання цін на деревину розпочалося навесні 2020 року – із початком пандемії. Тоді лісопильні підприємства скоротили виробництво і після кількох місяців локдаунів не зуміли наздогнати попит, коли більше затребуваними стали заміські будинки.

Аби подолати стрімке зростання цін Білий Дім і Конгрес США планують розпочати перемовини з Канадою про поставки деревини.

Джерело: mortgagenewsdaily.com

ВСІ НОВИНИ