24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Де знаходиться найстаріший ліс у сіті?

Де знаходиться найстаріший ліс у сіті? Відповідь може здивувати! Виявляється, це територія сучасного штату Нью-Йорк, США!

У 2019 році вчені виявили у скелястих горах скам’яніле коріння десятків дерев. На їхню думку, рослини загинули у результаті повені, що водночас допомогло їм законсервуватися і зберегтися в ґрунтових породах.

Вік скам’янілого лісу оцінюють у 385 мільйонів років, тобто на 2-3 мільйони старше, аніж попередній ліс, який вважали найстарішим. Таким чином, можна також стверджувати, що прадавній ліс зростав на планеті за 140 мільйонів років до появи перших динозаврів.

Скам’янілий ліс у штаті Нью-Йорк став третім знайденим на планеті, який вчені відносять до середини Девонського періоду. На його ранньому етапі дерева не мали справжнього коріння й листя. А в середині періоду вже сформувались перші відомі рослини з деревинною тканиною – Armoricaphyton chateaupannense. Згодом вони розвинулись у перші дерева з листям, корінням і стовбурами, які мали вікові кільця. В середині Девонського періоду дерева також вперше розвинули здатність до біосинтезу лігніну, завдяки чому змогли досягати високого «зросту» на сухих ґрунтах. Таким чином, на Землі почали утворюватися перші ліси.

Слідом за Девонським настав Кам’яновугільний період, коли густі ліси з деревами-велетнями почали переважати серед земних ландшафтів.

ВСІ НОВИНИ