27-29 ВЕРЕСНЯ 2022
КИЇВ, МВЦ
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
27-29 ВЕРЕСНЯ 2022
КИЇВ, МВЦ

Дерев’яна бібліотека на палях в Індонезії

Microlibrary (мікробібліотека – з англ.) – спільний проект індонезійського уряду, суспільства і приватного сектора, спрямований на підвищення інтересу до читання через створення багатофункціональних громадських просторів з екологічно чистим дизайном і матеріалами. Одна така будівля, п’ята в серії, з’явилася у місті Семаранг. Архітектурний проект розробила студія SHAU, з матеріалами працювала компанія PT Kayu Lapis Indonesia.

Мікробібліотека Семаранга є архітектурним рішенням в концепції пасивного кліматичного дизайну, який враховує особливості тропічного клімату. Після перебору численних версій, архітектори зупинилися на ідеї традиційного індонезійського будинку на палях «rumah panggung».

Піднявши основну частину будівлі над поверхнею землі, архітектори отримали додаткові можливості для роботи з простором. Так, на землі тепер знаходиться великий напіввідчинений майданчик, який можна використати для семінарів, і широка трибуна з лавками-сходами для перегляду презентацій або фільмів. Сама ділянка оточена зеленими насадженнями, що створює більш затишну атмосферу.

Нагорі в самій бібліотеці є сітка, де діти можуть лежати, відпочивати і читати, а також спілкуватися з батьками й друзями. Важливо використовувати цей мультифункціональний підхід, щоб зробити бібліотеку популярним місцем – вважають автори проекту.

Джерело: archdaily.com

ВСІ НОВИНИ