ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Дерев’яний двоповерховий храм епохи трипілля

Місто-мільйонник здається абсолютною нормою для людини сучасної. Але шість тисяч років тому ситуація була зовсім інакшою. Найбільшим поселенням в Європі IV тисячоліття до н.е. було місто площею 300 гектарів на 1500 будинків і 7000 мешканців. Воно ж було найбільшим містом трипільської культури та знаходилося поблизу сучасного села Небелівка Кіровоградської області.

Знову ж таки рекордною за розміром для свого часу була будівля храму – дерев’яного храму! Він мав доволі значущу площу у 1200 квадратних метрів (20м х 60м) і два поверхи. Храм збудували з дерева і ззовні вкрили глиною. Перекриття між поверхами також було з колотої деревини.

На думку археологів трипільський дерев’яний храм не поступався за масштабами своїм сучасникам – храмам Месопотамії. Будівля могла вміщувати чималу кількість людей. Перші вхідні двері мали ширину 1,7 метра, за ними слідував 10-метровий коридор, який уже виходив в другі двері 2-метрової ширини. Перекриття між поверхами підтримували десятки дерев’яних колон. А кріпили всю конструкцію мотузками, відбитки яких також були знайдені під час розкопок.

На території поселення виявили мінімодель храму, виконану з глини. Та археологи, своєю чергою, на основі знахідок створили 3D-моделі та макети Небелівського трипільського храму.

ВСІ НОВИНИ