Початок опалювального сезону все ближче, тому підприємства Державного агентства лісових ресурсів України рекордними темпами нарощують заготівлю дров для населення, бюджетних установ, українських військових.
За підсумками минулого місяця, порівняно з липнем 2021 року, обсяг заготівлі зріс майже на третину – до 336,6 тис. кубометрів. А якщо врахувати тимчасову втрату частини лісових масивів Харківщини, Херсонщини, Донеччини, Луганщини, суттєве просідання лісогосподарської діяльності на Сумщині, Чернігівщині, Київщині (внаслідок постійних обстрілів та замінувань), заготівля дров у середньому по підприємствам Держлісагентства збільшилась чи не вполовину.
За підсумками серпня відомство планує вийти на ще більший результат. І щомісячно додатково забезпечувати до 100-150 тис. кубометрів дров.
Рішенням останньої колегії Держлісагентства керівникам наших підприємств запропоновано не лише збільшити обсяг заготівлі, але й створити складські запаси, вивчити можливість доставки дров у південно-східні регіоні. Це справді не просто, адже дрова сьогодні забирають, що називається, з пили. Моментально. Скуповують не лише тверді породи, але й хвойні. Тим не менш склади мають бути сформовані на випадок, якщо трапиться аварійне відключення того чи іншого району чи міста від електро- та теплопостачання. Відповідно, оперативно знадобиться великий обсяг твердого палива для мобільних котелен.
Природного ресурсу для збільшення заготівлі більше ніж достатньо. За минулі роки недовикористано ліміту рубок головного користування обсягом 6 млн кубометрів. Прорідження та прохідні рубки можуть забезпечити ще приблизно 4,5 млн кубометрів деревини.
Що потрібно, так це робочі руки. В деяких регіонах критично не вистачає людей. На Чернігівщині додатково потрібно 45 бригад, на Київщині 19 бригад, на Вінниччині – 13. Тому відомство просить підприємців, які мать людей і техніку (трактори, вантажівки, тощо) долучатись до заготівлі. У деяких лісгоспах є потреба і у штатних працівниках.
Держлісагенство також працює над тим, щоб лісгоспи як опцію пропонувати людям додаткові послуги – розпилювання, колку, доставку. Адже багато людей, особливо похилого віку, не в змозі самостійно виконувати важку фізичну роботу й потребують допомоги.
Джерело: facebook.com