ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Держлісагентство заготовляє рекордний об’єм дров

Початок опалювального сезону все ближче, тому підприємства Державного агентства лісових ресурсів України рекордними темпами нарощують заготівлю дров для населення, бюджетних установ, українських військових.

За підсумками минулого місяця, порівняно з липнем 2021 року, обсяг заготівлі зріс майже на третину – до 336,6 тис. кубометрів. А якщо врахувати тимчасову втрату частини лісових масивів Харківщини, Херсонщини, Донеччини, Луганщини, суттєве просідання лісогосподарської діяльності на Сумщині, Чернігівщині, Київщині (внаслідок постійних обстрілів та замінувань), заготівля дров у середньому по підприємствам Держлісагентства збільшилась чи не вполовину.

За підсумками серпня відомство планує вийти на ще більший результат. І щомісячно додатково забезпечувати до 100-150 тис. кубометрів дров.

Рішенням останньої колегії Держлісагентства керівникам наших підприємств запропоновано не лише збільшити обсяг заготівлі, але й створити складські запаси, вивчити можливість доставки дров у південно-східні регіоні. Це справді не просто, адже дрова сьогодні забирають, що називається, з пили. Моментально. Скуповують не лише тверді породи, але й хвойні. Тим не менш склади мають бути сформовані на випадок, якщо трапиться аварійне відключення того чи іншого району чи міста від електро- та теплопостачання. Відповідно, оперативно знадобиться великий обсяг твердого палива для мобільних котелен.

Природного ресурсу для збільшення заготівлі більше ніж достатньо. За минулі роки недовикористано ліміту рубок головного користування обсягом 6 млн кубометрів. Прорідження та прохідні рубки можуть забезпечити ще приблизно 4,5 млн кубометрів деревини.

Що потрібно, так це робочі руки. В деяких регіонах критично не вистачає людей. На Чернігівщині додатково потрібно 45 бригад, на Київщині 19 бригад, на Вінниччині – 13. Тому відомство просить підприємців, які мать людей і техніку (трактори, вантажівки, тощо) долучатись до заготівлі. У деяких лісгоспах є потреба і у штатних працівниках.

Держлісагенство також працює над тим, щоб лісгоспи як опцію пропонувати людям додаткові послуги – розпилювання, колку, доставку. Адже багато людей, особливо похилого віку, не в змозі самостійно виконувати важку фізичну роботу й потребують допомоги.

Джерело: facebook.com

ВСІ НОВИНИ