24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

DIEFFENBACHER шукає способи виготовляти MDF із вторсировини

Компанія DIEFFENBACHER ініціювала проведення дослідницького проєкту під назвою EcoReFibre, спрямованого на підвищення екологічності виробництва деревоволокнистих плит, таких як MDF і HDF (волокнисті плити середньої та високої щільності). Взяти участь у проєкті вже погодилися 19 організацій із семи країн світу. Метою проєкту є створення нової ДВП шляхом перероблювання деревних волокон зі старої панелі після закінчення терміну її служби. Зараз ДВП виготовляють виключно зі свіжої деревини. Автори проєкту хочуть винайти й протестувати альтернативні рішення, які дозволять замінити до 25% свіжих деревних волокон на перероблені вторинні. У п’яти пілотних проєктах будуть створювати біокомпозити та ізоляційні матеріали.

DIEFFENBACHER має довгу історію підтримки сталого розвитку та є піонером у розробці обладнання, яке використовує деревний брухт як джерело сировини для виготовлення ДСП. Бізнес-секція компанії під назвою Recycling постачає установки для очищення відходів деревини та їх перероблювання таким виробникам деревостружкових плит як Unilin, Pfleiderer, Rheinspan і Fundermax.

Запуск ініціативи EcoReFibre відбувся в травні цього року, під час зустрічі, організованої Шведським університетом сільськогосподарських наук в Упсалі. Зі свого боку 12 мільйонів євро на проєкт передала програма Європейського Союзу з фінансування досліджень та інновацій Horizon Europe.

«Щороку у світі виробляється понад 100 мільйонів кубометрів деревоволокнистих плит – майже виключно зі свіжої деревини. Промисловість тут гостро потребує рішення із перероблювання», – пояснює д-р Матіас Граф, який керує проєктом у DIEFFENBACHER. – Завдяки інноваційним технологіям і бізнес-моделям, які ми розробимо в рамках проєкту EcoReFibre, ми зробимо циркулярну економіку у галузі MDF / HDF великим кроком вперед».

Джерело: woodandpanel.com

ВСІ НОВИНИ