24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Екологічний комітет Ради розповів про новий закон на заборону вирубки Карпат

26 листопада в Києві проходила прес-конференція, присвячена нещодавно прийнятогму закону про заборону суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону. Представники LISDEREVMASH також відвідали захід, щоб розібратися у тонкощах закону і зрозуміти, як він може вплинути на стан ринку деревообробки в Україні.

Голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко почав свій виступ зі спростування думок про те, що прийнятий закон спрощує вирубку Карпат. Він нагадав, що попередній подібний мораторій припинив свою дію ще у 2011 році. Таким чином, останні дев’ять років заборони на суцільні рубки лісів у високогір’ї Карпат не існувало.

За словами Олега Бондаренко, чинний закон спрямований на захист ялицево-букових лісів на гірських схилах. Зокрема, встановлена новим законом заборона на рубки буде постійною, тоді як минулий мораторій встановлювався строком на 10 років. Розширено також перелік робіт, які тепер не можна вести: до заборони суцільних рубок додалися також суцільні санітарні рубки та суцільні лісовідновні рубки, поступові лісосічні рубки.

Окрім того, у новому документі сформулювали поняття «ялицево-буковий ліс», вказавши, що таким може вважатися ліс, де ялини зростає 25% і більше.

Прийнятий закон забороняє також заготівлю ділової деревини шляхом проведення суцільних або вибіркових рубок у заказниках, господарських зонах національних природних парків, регіональних ландшафтних парків.

«Ми розуміємо, що деякі положення цього закону суперечливі, вони викликають зауваження, є контроверсійними. Щодо цих зауважень ми поспілкувалися з Мінекоенерго. Міністерство запевнило нас у тому, що для того, щоб цей закон ефективно діяв і в тому стані, в якому він знаходиться, були попереджені можливі зловживання щодо застосування цього закону, міністерством буде розроблено інструкцію щодо впорядкування лісового фонду України», – сказав Бондаренко.

Зокрема, в рамках такої інструкції будуть прописані правила рубок головного користування у лісах Карпат, санітарні правила, будуть внесені зміни до нормативних актів.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону» (№0873) був прийнятий Верховною Радою у другому читанні 30 жовтня. Президент підписав його 19 листопада. 20 листопада закон був опублікований в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України».

Повний відео запис прес-конференції на youtube каналі ІА «Укрінформ».

Джерело: ukrinform.ru

ВСІ НОВИНИ