24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Фінська компанія дронами виявляє короїда в лісах

Одна з найбільших у світі лісопромислових компаній, фінська Stora Enso, використовувала дрони та багатоспектральну камеру для виявлення уражень короїдом у фінських лісах. Програма для інтерпретації зображень змогла визначити дерева, де були короїди. Нові дані про стан здоров’я лісу можуть бути використані, наприклад, для планування управління лісами, своєчасної лісокультурної роботи та заготівлі.

Верхівковий короїд, який, зокрема, пошкоджує ялини, стає більш поширеним у північних лісах через потепління клімату. Безпілотник Stora Enso зміг виявити короїда набагато швидше та ефективніше, ніж людське око. Дослідницькі польоти проводилися в Південній Карелії, Фінляндія, в околицях Лаппеенранти влітку 2019 року, результати досліджень були нещодавно опрацьовані.

Верхівковий короїд перешкоджає нормальному надходженню води від кореневої системи дерева до верхівки ялини, що призводить до того, що дерево загине вертикально. Мультиспектральна камера, підключена до безпілотника, ідентифікувала дерева, циркуляція рідини яких була порушена. На зображенні уражені дерева відображались в інших кольорах, ніж здорові. «Це дає можливість спостерігати за пошкодженням короїдом навіть у великих лісових районах», – каже лісовий фахівець Саана Пулкінен з лісового відділу Stora Enso.

Дослідження показало, що спостереження за поширенням короїда, яке проводили дрони, та застосування інтерпретації зображень було надійним. Також виявилося, що чим більшим було дерево, тим простіше було виявити хворобу. Крім того, програма інтерпретації зображень була запрограмована також для того, щоб виокремити ялину з-поміж інших порід дерев: ідентифікація була на 97% правильною. Висновки були додатково підтверджені поїздкою. З огляду інтерпретації зображень, хмарна погода була найкращою для польотів.

«Це поки була дослідницька робота й тестування, але ми вже можемо покладатися на нашу програму інтерпретації зображень, коли вона виявляє нездорове або пошкоджене дерево. У деяких моментах додаток все ще був обережним у своїх інтерпретаціях, але ситуація покращиться, оскільки ми отримаємо більше даних про ліси, які були сфотографовані. На підставі результатів досліджень, класифікація здоров’я дерев була правильною на 86%», – констатує Пулкінен.

Окрім Фінляндії, лісові дослідницькі польоти та інтерпретація зображень проводились у Швеції та Чехії. Під час зйомок вдалося накопичити інформація про здоров’я тисяч хвойних дерев. Оператори безпілотників Stora Enso вже сканували сотні гектарів лісу, і все більше лісових даних накопичується. Описи завжди робляться з дозволу власника лісу.

«Накопичені дані також можуть бути використані у планах та інвентаризаціях лісів. Ми продовжимо розробку, щоб у майбутньому ми могли надавати сканування безпілотників як послугу власникам лісів. Вже зараз деякі наші лісові експерти використовують дрони у власній роботі, наприклад у моніторингу розсади», – констатує Мікко Юхола старший віце-президент з інновацій і розвитку Stora Enso.

На сьогодні Stora Enso – один з найбільших приватних власників лісів та лісозаготівельних організацій у світі.

Джерело: globalwoodmarketsinfo.com

ВСІ НОВИНИ