ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Фінські компанії виготовляють неткане полотно на базі деревної сировини

Попит на біорозкладні матеріали у сфері медицини та косметології зростає постійно. У цих секторах активно використовують неткані матеріали. Близько 80% з них виготовляються на базі нафтової сировини та викопних невідновлюваних матеріалів. Це дедалі більше турбує і виробників, і споживачів.

Відповісти на виклики сучасності має на меті проект «Майбутнє нетканих матеріалів» (Future of Nonwovens), запроваджений Центром технічних досліджень Фінляндії VTT. Розробники сподіваються замінити принаймні половину об’єму нетканих матеріалів, що виробляються у США та Європі на основі нафтової сировини – біорозкладними технологіями. У проекті беруть участь усі фінські виробники нетканого полотна.

«Майбутнє нетканих матеріалів» застосовує масу з м’яких порід деревини та інноваційні волокна на базі целюлози, щоб розробити біорозкладне неткане полотно, придатне до компостування.

У виробничому процесі запозичують також окремі рішення із технології виробництва паперу. Там, зокрема, целюлозну м’якоту поступово висушують, щоб формувати структуру аркуша. Так само, сітчасту структуру біорозкладного нетканого полотна формують з біомаси за допомогою потоку повітря.

Джерело: forest.fi

ВСІ НОВИНИ