ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Фінські компанії використовують деревне волокно для покращення ґрунтів

Фінська компанія Metsä Board разом із Soilfood винайшла спосіб покращувати якість ґрунтів, використовуючи волокно, що утворилось як побічний продукт під час виробництва картону. Те, що раніше вважалося відходами, тепер ефективно повторно використовується як інноваційне добриво. Це продукт, який не тільки збагачує ґрунт поживними речовинами з деревного волокна, але й зберігає вуглець деревини.

Виробляє деревне волокно для поліпшення ґрунту фінська компанія Soilfood – вона використовує побічні продукти з картонних фабрик Metsä Board. Такі волокна підвищують родючість ґрунту та виступають ефективним методом збереження вологи.

«Разом з фермерами та нашими промисловими партнерами ми замінюємо первинну сировину на перероблену та раціонально використовуємо природні ресурси. Попит на перероблені поживні речовини та волокна для покращення ґрунту в останні роки значно зростає. Наразі зростання обмежується в основному доступністю сировини», – каже Сампо Ярнефельт, комерційний директор Soilfood.

Soilfood наразі щодня збирає принаймні дві вантажівки бічних продуктів з фабрик Metsä Board.

Співпраця Metsä Board із Soilfood почалася з дослідницького проекту, ініційованого в 2015 році Інститутом природних ресурсів Фінляндії, з метою вивчення здатності мулу на основі деревних волокон стабілізувати структуру польового ґрунту та таким чином зменшити ерозію та вимивання поживних речовин із полів у водойми. Польові експерименти цього дослідження виявили, що волокна для поліпшення ґрунту знижують ризик вимивання поживних речовин до 50%.

Джерело: metsagroup.com

ВСІ НОВИНИ