24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

ЄС може прожити 52 дні виключно на біоенергетиці

У минулий вівторок, 8 листопада, ЄС відзначила свій Європейський біоенергетичний день. Це ініціатива, яка має на меті висвітлити важливу роль відновлюваних ресурсів в енергетичному секторі, особливо зараз, коли гостро постає питання енергетичної безпеки. За підрахунками, якби ЄС перейшов виключно на біомасу, отриманого енергетичного ресурсу вистачило б на 52 дні безперервного функціонування.

В секторі енергетики в цілому енергія на біомасі має частку в 11,4%, і частку у 57,4% з-поміж усіх відновлюваних джерел. Європейський біоенергетичний день, в тому числі має на меті наголосити на тому, що біоенергетика відіграє значущу роль.

Протягом усього року кожна країна відзначає свій Біоенергетичний день – він означає початкову дату, з якої країна може перейти виключно на біоенергетику, аби жити на ній до кінця року. При цьому кожна країна – учасниця ініціативи – описує свої успіхи, людей, проєкти та компанії, які допомагають Європі стати «зеленішою» і менше залежати від викопних ресурсів.

Цього року першими в Європі свій біоенергетичний день відзначили Естонія та Латвія – обидві країни могли б живитися виключно на біоенергетиці майже 5 місяців (144 дні). За ними слідують Фінляндія та Швеція – по 140 днів кожна. Наздоганяти інших доведеться Ірландії та Нідерландам, які відзначатимуть свій Біоенергетичний день у грудні.

Під гаслом цьогорічного проєкту – «Від ферми до лісу» – описують різноманітні проєкти, що гарантуватимуть енергетичну безпеку: від локальних проєктів із заміни газу агробіомасою у Румунії та Данії, до інноваційних технологій, як у Швеції, де регіон обігрівається на біомасі з рішенням по вловлюванню й зберіганню вуглецю.

Біоенергетика може мати багато застосувань, але цього року програма Біоенергетичних днів зосереджується на рішеннях із генерації тепла.

Джерело: bioenergy-news.com

ВСІ НОВИНИ