ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

IKEA розробляє багатофункціональні компактні меблі-трансформери

Більш як половина населення світу сьогодні живе у містах, а до 2050 року, за прогнозами, таких буде вже дві третини. При цьому більшість містян мають у своєму розпорядженні доволі обмежений простір. Зокрема, за дослідженням IKEA, в середньому мешканці міст мають до 24 квадратних метрів на людину. У мегаполісі це навіть менше – 15 квадратних метрів. IKEA почала шукати рішення, яке дозволить власникам використовувати такі площі максимально ефективно – компанія створює серію багатофункціональних меблів-трансформерів.

Перш ніж взятись за розробку нової колекції меблів, IKEA провела дослідження. Представники компанії поспілкувалися із мешканцями «екстремально маленьких квартир» у Нью-Йорку, Лондоні і Токіо. Виробник прагнув зрозуміти, як виглядає день в такому помешканні, і перед якими труднощами постають власники.

«Одна річ, яка мене дуже здивувала, це те, що багато людей хочуть приймати гостей навіть у невеликому приміщенні, щоб повечеряти чи розділити спільне хобі. Отже, нам довелося шукати, як змінити середовище з приватного на соціальне таким чином, щоб допомогти людям бути хорошими господарями навіть в обмеженому просторі», – розповідає Ясуші Касуме, Менеджер з інноваційного розвитку IKEA.

Компанія уже створила перші ескізи багатофункціональних меблів. Що цікаво, бренд навмисне зробив конструкції такими, щоб їх не доводилось кріпити до стіни. Адже дослідження IKEA показали, що більшість мешканців великих міст – це, як правило, орендарі. Вони часто переїжджають, тож потребують рішення, яке б не ускладнювало цей процес. З цього ж «орендного» підходу витікає ще один аспект, який IKEA мала неодмінно врахувати, – можливість легко скласти меблі, розібрати їх і скласти знову.

«Ми працювали над тим, щоб максимально спростити процес складання, і дуже ретельно розробляємо його таким чином, щоб врахувати обмежений простір невеликої кімнати. Ми навіть переглянули розміри ліфтів у Гонконзі, щоб переконатися, що люди можуть доставити ящики до своїх квартир», – каже Ясуші Касуме.

Серед нових ідей IKEA – журнальний столик і місце для зберігання речей, які можна використовувати як обідній стіл із сидіннями. Це щось на кшталт швейцарського армійського ножа тільки для життя на обмежених квадратних метрах. Досвід карантину також наштовхнув компанію на необхідність створення ліжка – столу.

Меблі-трансорфмери від шведського гіганта мають задовольнити всі потреби мешканців малих квартир без необхідності відмовитись від одної функції на користь іншої.

Джерело: ikea.com

ВСІ НОВИНИ