Інститут обчислювального проектування та архітектури в Університеті Штутгарта представив прототипи дерев’яних меблів, які самостійно набувають форми без жодних налаштувань. HygroShape доставляють у вигляді пласких дошок, які після розпаковування вигинаються до потрібної форми лише за рахунок властивостей самої деревини.
Автори будують свій концепт спираючись на гігроскопічні властивості деревини – здатність стінок клітини розтягуватись і стискатись залежно від кількості вологи. Таку поведінку можна спостерігати на прикладі соснових шишок: падаючи з дерева, вони висихають і вигинають «пелюстки», щоб вивільнити насіння.
У виробництві меблів HygroShape використовують комп’ютерне програмування, щоб обчислювати властивості клітин і вираховувати як саме вигнеться деревина. Таким чином можна контролювати ту фінальну форму, якої зможе набути предмет меблів.
На основі цифрової моделі вологу деревину нашаровують за певним патерном. А після розпаковування, меблі просто залишають висихати за звичайної кімнатної температури та вологості. Після висихання, дошки самостійно набувають потрібної форми, для чого буває достатньо всього однієї доби.
Один пакунок з дошками має висоту всього 3 сантиметри, а набувши форми перетворюється на крісло висотою 50 сантиметрів.
Наразі в Університеті Штутгарта створені два прототипи HygroShape. Це крісло зі спинкою, що розкладається із двох деталей подібно до пелюсток квітки. А також крісло-гойдалка з двох «аркушів», склеєних між собою по краях. В обох моделях використовують нашаровану фанеру клена.
Джерело: dezeen.com