ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Інноваційні дерев’яні меблі, які самостійно набувають форми

Інститут обчислювального проектування та архітектури в Університеті Штутгарта представив прототипи дерев’яних меблів, які самостійно набувають форми без жодних налаштувань. HygroShape доставляють у вигляді пласких дошок, які після розпаковування вигинаються до потрібної форми лише за рахунок властивостей самої деревини.

Автори будують свій концепт спираючись на гігроскопічні властивості деревини – здатність стінок клітини розтягуватись і стискатись залежно від кількості вологи. Таку поведінку можна спостерігати на прикладі соснових шишок: падаючи з дерева, вони висихають і вигинають «пелюстки», щоб вивільнити насіння.

У виробництві меблів HygroShape використовують комп’ютерне програмування, щоб обчислювати властивості клітин і вираховувати як саме вигнеться деревина. Таким чином можна контролювати ту фінальну форму, якої зможе набути предмет меблів.

На основі цифрової моделі вологу деревину нашаровують за певним патерном. А після розпаковування, меблі просто залишають висихати за звичайної кімнатної температури та вологості. Після висихання, дошки самостійно набувають потрібної форми, для чого буває достатньо всього однієї доби.

Один пакунок з дошками має висоту всього 3 сантиметри, а набувши форми перетворюється на крісло висотою 50 сантиметрів.
Наразі в Університеті Штутгарта створені два прототипи HygroShape. Це крісло зі спинкою, що розкладається із двох деталей подібно до пелюсток квітки. А також крісло-гойдалка з двох «аркушів», склеєних між собою по краях. В обох моделях використовують нашаровану фанеру клена.

Джерело: dezeen.com

ВСІ НОВИНИ