24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
24-26 вересня 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Insulwood – звуко- і теплоізоляція з деревини

Для поглинання звуку та зменшення теплопередачі найкраще підходять матеріали з високою пористістю (> 0,9). Найчастіше це матеріали на подобу пінопласту на основі нафти (наприклад, поліуретан чи спінений полістирол) або мінеральної вати. У процесі виробництва вони утворюють забруднюючі речовини та можуть мати потенційний вплив на здоров’я через вдихання мікроволокон і частинок.

Нещодавно дослідницька група з Університету Меріленда (UMD) й Центру інноваційних матеріалів (CMI) розробила високопористий та економічно ефективний матеріал під назвою «insulwood» для теплоізоляції та зниження шуму в будівлях. Insulwood отримують з деревини –видаляють природний лігнін і геміцелюлозу, зберігаючи при цьому природну структуру целюлозних волокон. Весь процес займає всього одну годину.

Insulwood має високу пористість > 0,93, низьку теплопровідність 38 мВт/(м·K) і високу міцність стискання 1,5 МПа – тобто у 20 разів міцніше, ніж звичайні пористі матеріали. Крім того, коефіцієнт звукопоглинання деревної ізоляції приблизно в 10 разів вище, ніж у натуральної деревини, і у 2-5 разів більше, ніж у звичайних пористих матеріалів.

Це доступна та екологічно чиста целюлозна ізоляція з низькою теплопровідністю, високим звукопоглинанням і високою механічною міцністю може замінити звичайні пористі матеріали в будівництві (наприклад, стінах, дахах), транспортуванні холодних продуктів, промисловому виробництві (наприклад, зберігання теплової енергії, ізоляція нафтопроводів).

Джерело: energy.umd.edu

ВСІ НОВИНИ