27-29 ВЕРЕСНЯ 2022
КИЇВ, МВЦ
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
27-29 ВЕРЕСНЯ 2022
КИЇВ, МВЦ

Кабмін може отримати право погоджувати зміну цільового призначення лісів

Кабінету міністрів можуть надати право погоджувати зміну цільового призначення лісів. Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній раді ухвалити відповідний законопроект №5650. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інформаційне управління Апарату ВР.

У комітеті зазначили, що документ має вирішити два блоки проблем у сфері охорони довкілля: збереження лісів та їх площі; усунення ризиків для біорізноманіття природних екосистем, які виникли внаслідок земельної децентралізації.

Закон визначає механізм збереження самосійних лісів, забороняє розорювання пасовищ і сіножатей до 2025 року.

Передбачена інвентаризація відмінних від ріллі ділянок, переданих з державної у комунальну власність.

Кабміну надається право погоджувати зміну цільового призначення лісів на землях усіх категорій та право надавати в постійне користування ліси держформи власності для ведення лісового господарства.

Спрощується процедура переведення земель приватної власності в землі лісогосподарського призначення.
У документі прописаний механізм викупу державою земділянок для збереження територій природно-заповідного фонду та ведення лісового господарства.

«Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній раді включити законопроект до порядку денного сесії і прийняти його за основу із доповненнями, затвердженими комітетом», – вказано у повідомленні.

Нагадаємо, 7 червня глава держави Володимир Зеленський підписав указ про збереження та відновлення лісів. У рамках цієї програми в Україні за три роки повинні висадити мільярд дерев.

Джерело: rbc.ua

ВСІ НОВИНИ