ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ 2024
КИЇВ, ВЦ АККО Інт.

Кабмін розробить стратегію реформування лісової галузі

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував розробку концепції реформування лісової галузі в найближчі місяці.

«Щоб наростити обсяги виробництва і в подальшому розвивати галузь, президент поставив низку системних завдань. Це, зокрема, проведення національної інвентаризації лісових ресурсів та створення електронного обліку деревини, реалізація деревини на конкурсних засадах, а також посилення відповідальності за порушення законодавства в сфері використання лісових ресурсів», – цитується прем’єр в повідомленні на Урядовому порталі.

За словами прем’єр-міністра, в лісовій галузі досить багато проблем, з якими Україна живе ще з часів СРСР, і для їх вирішення потрібна системна реформа.

«У найближчі місяці має бути розроблена концепція реформування лісової галузі, щоб Україна могла правильно управляти цим відновлюваним ресурсом. При можливостях підприємств переробляти 1,2 млн кубічних метрів деревини, сьогодні сировини в три-чотири рази менше. Правильне управління лісовим господарством, боротьба з незаконними вирубками, запобігання пожежам – це пріоритет, що потребує злагодженої роботи правоохоронних органів, профільного міністерства, уряду, Держлісагентства та територіальних громад», – зазначив Шмигаль.

Під час робочої поїздки в Житомирську область 15 вересня прем’єр підкреслив, що деревообробна галузь є важливою складовою економіки Житомирщини – частка експорту продукції становить майже 20% загального обсягу.

«Інвестиції, нові робочі місця, розвивається економіка регіону, сплачуються податки. Крім того, один зі світових лідерів на меблевому ринку має амбітні плани відкрити виробництво в Україні, що дасть нові можливості для збуту деревообробним компаніям. Зі свого боку держава повинна створити умови для ефективного розвитку галузі та забезпечити баланс між інтересами бізнесу і збереженням українських лісів для майбутніх поколінь», – зазначив Шмигаль.

Джерело: finance.ua

ВСІ НОВИНИ